Hon måste väl sköta sitt jobb och ta ställning till den här Jehovas Vittnensfrågan.?Nätfennona håller igen på med personangrepp och skriver om totalt ovidkommande saker som inget har att göra med den här aktuella frågan.
Vad är det för smutskastande av minister Henriksson ?
så typiskt
10105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nätfennona anser att Jehovas Vittnen inte har gjort något fel ?
Det är klart att justitieminiteriet och hon som justitieminister måste reagera när någonting sådant kommer till deras kännedom. Ibland får man tyvärr en känsla att åtminstone en del av nätfennona är litet enfaldiga.
Siksi, että min ister Henrikssonni on rasisti, vihaa sekä venäläisiä että suomalaisia!
Nu är det Ida Schaumans tur,det att en politiker är svenskspråkig ger tydligen rätt att skymfa och smutskasta den människan.De här nätfennorna har ingen skam i kraoppen.
Nu får Haglund sina fiskar varma igen.
Henriksson ei ole pelkästään rasisti, hän on myöskin ruma kuin riihen seinästä repäisty piru!
På vilket sätt har Henrikssons utseende betydelse för hur hon sköter sitt jobb.Soini är nu inte heller det "vackraste " som man kan tänka sig,ändå blir han godkänd.Inte är det väl svenskhatet som grasserar igen ?
Nätfennona tar alltid till personangrepp när det gäller svenskspråkiga politiker.
Det är konstigt att minister Henriksson inte får sköta sitt jobb ifred utan osakliga påhopp.
Mitäää ? Eikö se sota nyt sitten maistukkaan ?