Minusta sen Mertarannan selostus menee överiksi mies huutaa kuin mailaa työnnettäisiiin sinne kaikkein pyhinpään, vähempikin piisaisi Tämä on tietysti vain minun mielipiteeni. Vaimo kyllä tykkää???
desipeli raja
raimo kotumäki
1
103
Vastaukset
- Hmmm....
Jääkiekon nykyinen suosio maassamme johtuu pitkälti Mertarannan kiihkeistä selostuksista ja tavasta hehkuttaa suomalaisten suorituksia.
Mies on itse todennut, että lätkä on yliarvostettua Suomessa, mutta toisaalta hän on itse ollut luomassa illuusiota jääkiekon suuruudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521757
- 621692
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101248- 611061
- 491024
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41775Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118637Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86630Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566