se on pelkkää eu-hömppää, joka tuotiin ristiretkien aikaan
myös EU-uusta pitäisi erota
palautettaisi Suomi alkuperäisille juurilleen
myös EU-uusta pitäisi erota
palautettaisi Suomi alkuperäisille juurilleen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ilman Jeesusta on Suomi kuin pakanakansa pimeydessä, Jeesus on Jumalan Valo.
Jeesus on tuhonnut niin monta kulttuuria, niin monta ihmistä on tapettu Jeesus vainoissa - on aika palauttaa oikeus
Jeesus on pelastanut lukemattomia ihmisiä ja antaa elämänmerkityksen jokaiselle luokseen tulevalle eikä hylkää eikä jätä ketään myöskään ja antaa synnit anteeksi ja uudistaa hyväksi ja jaloksi ja vanhurskaaksi ja pyhäksi, kun vain sitä anovat nöyrät ihmiset haluaa ja rakkaus on se hyvä tunnusmerkki Jeesuksessa ja usko ja toivo kestävät varmuudella.
Valitettavasti ne, jotka eivät ihmisinä Jeesusta tunne, voivat väärin syyttää ja ihan vilpittömästi näin tehdä, koska eivät ole saaneet maistaa Herran Jeesuksen hyvyyttä elämässään. Jokaiselle sitä tarjotaan ja kannattaa tutustua ja myös pysyä hyvällä Jeesus-tiellä, ja ei kenenkään tarvitse sitä koskaan katua vaikka toki ahdistuksia ja koetusta voikin olla elämässään, mutta pysymällä hyvässä Jeesuksessa saa sen kirkkaan kruunun perillä Jumalan valtakunnassa.
Tartutaan kiinni iankaikkiseen elämään, joka on yksin Jeesuksessa ja varmuudella vain hyvää kaikille ja ihan jokaiselle se paras ja ainoa tie Jumalan valtakuntaan. Katsotaan ettemme eksy syyttämään Jeesusta ihmisten toimista kun eivät ole hyviä Jeesuksessa. Jeesuksen vastustaja on valheen ja murhan isä ja pyrkii eksyttämään vääriin syytöksiin Jeesusta kohtaan. Jeesus on hyvä jokaista ihmistä kohtaan.
Jeesus on hyvä jokaista ihmistä kohtaan
Ja kaikki ihmiset ovatkin samanlaisia...
loppuun ei voi todeta kuin että HAIL HITLER- jos et ole meidän puolella, olet meitä vastaan
Jeesus on hyvä jokaista ihmistä kohtaan.
Natsiviittauksesi on täysin naurettava, sillä Jeesus on juutalainen, joita natsit vihasivat ja pyrkivät surmaamaan heidät kaikki. Nykyään islamissa on se viha laajasti juutalaisia kohtaan ja natsit olivat hengenheimolaisiaan ja kuri tiukka ja ankara molemmilla, tietysti viha ja valheet myös näissä ideologioissa nimenomaan Jeesusta ja juutalaisia kohtaan samoin.
Jeesus on juutalaiset koonnut omaan maahansa ja antanut sen maan heille myös vaikka vastustajia on paljon islamissa tässä asiassa ja natsit tahtoivat juutalaisten lopullista tuhoa.
Jeesus on raiskannut tämän maapallon, joten miksi sitä enään palvoa
Jeesus käski tekemään kaikki kansat opetuslapsikseen ja sitten tulee loppu
ja raamattu kertoo, että lopulta koko MAAILMAA HALLITSEE PETO
miten tämä on oikein tulkittava, mikä se peto on - olisiko se ihmisistä lähtöisin oleva JEESUS, josta on niin monta kuvaa???
Väärä sivusto. Ateismi osio erikseen.
on se, mistä Jeesuksen opetuslapseus tulee vastaanottaa hyvänä totuutena, eikä Jumalalla ole mitään huonoa ketään tahtonsa mukaan tekevää kohtaan ja tahtonsa on hyvä jokaiselle eikä mitään huonoa kenellekkään ihmiselle. Ihmisinä voimme loukkaantua toisiimme ja "uskoviin", mutta Jeesukseen ei tarvitse loukkaantua kun tahtoo hyvää elämäänsä Jumalalta. Näin se on varmuudella.
Pakanakansojen kulttuurit ilman Jeesusta eivät auta heitä Jumalan valtakuntaan vaikka toki voi olla siinä hyvää vieraanvaraisuutta ja muissakin asioissa muutakin hyvää. Jokainen ihminen tarvitsee Jeesuksen kautta sen uudestisyntymisen ja rikastaa elämäänsä hengellisellä hyvällä ja pyhällä kutsulla Luojalta, joka on taivaan ja maan luonut ja nähdään siten kuin on ja kaiken elämän myös.
Jeesus alas, ei tarkoita että on ateisti
voi tarkoittaa, että on paljon parempi Jumala kuin toi lampaansonnalta haiseva Juutalais-ristiinnaulittu perkele
olet ideologiasi mukaan kuin natsi tai islamin kannattaja, mutta tee parannus sillä ei sinun kannata elämääsi vihaan tuhlata.
natsi on sellainen, jonka mukaan kaikki samanmieliset ovat hyviä ja erimieliset kaasukammioon
Jeesuksen palvojat uskoo, että he pääsevät taivaaseen ja erilailla ajattelevat helvettiin
KUMPI ON NATSI?
Lopettakaa ketju ennen bannia.
on ihan täysin oikeus sanoa, että on parempi jumala kuin Jeesus, jos uskoo niin
Ei Jeesus ole mikään itseisarvo.
viesteillesi, toki parempi että itse ymmärrät lakata ja uudistua hyvään.
en koe olevani vihainen, on vain mukava kirjoittaa Jeesus-juttuja omasta näkökulmasta
jostain toisesta on mukava kirjoittaa profetioita, pitäiskö näiden lopettaa se 'mielisairaus'??? eihän niissä ole päätä, eikä häntää