Onkos muilla esiintynyt erektio-ongelmia Panacodin käytön aikana ?
Välillä on niin vireä olo Panacodin käytön aikana että ei saa nukuttua ennen aamuneljää ja välillä täysi "lätsi" jolloin ei minkäänlaista kunnollista erektiota aikaiseksi vaikka kuinka suuret halut olisi..ei muutakaan vireyttä vaan vetelä olo.
Annostukseni on aina tilanteen mukainen eli max 8 kpl päivässä ja helpoimpina päivinä 4 kpl.
Ainut kipulääke jota lääkäreiden mielestä (johtuen muista lääkkeistä) pystyn käyttämään on Panacod ja siinäkin saa olla kärsijänä Panacodin väärinkäyttäjien takia,uusintareseptit kirjoitetaan minimimäärälle ja se ei ole kroonisten kipujen kärsijöille mitään mukavaa,terveyskeskuspalvelut takkuaa ja lääkärit vaihtuu ainakin meidän alueella,kahta kertaa perätysten ei saa reseptiä uusittua "omalta lääkäriltä" koska sellaista ei ole vaan ilmoitus että tämä lääkäri ei ole enää meillä.
Kiitän mahdollisista asiallisista vastauksista ennakkoon.
Panacod ja seksi
8
5470
Vastaukset
- Veeris-
Yksi opiaattien haittavaikutuksista on juurikin erektiohäiriöt ja usein myös seksuaalisen halukkuuden väheneminen, jota esiintyy myös naisilla. Uskoisin, että lähes kaikki opiaatteja säännöllisesti käyttävistä kärsii em. ongelmista.
Erektiohäiriöstä minulla ei ole kokemusta, nainen kun olen =) , mutta omalla kohdallani olen huomannut, että kodeiini vähentää seksuaalista halukkuutta ihan radikaalisti :(
Myös kuvailemasi vireystilan ongelmat (toisaalta väsymys, mutta paradoksaalisesti myös pirteys ja unettomuus) ovat tyypillisiä opiaattien haittavaikutuksia. Haittavaikutukset ovat yleensä annosriippuvaisia, joten niitä voi yrittää vähentää pyrkimällä mahdollisimman pieneen annokseen. - Ei ihan kani :)
Niin, vähän kakspiippunen asia - kipeänä seksiä tai vaihtoehtoisesti lääkettä ja lerppu! Auttaako Viagra, jos vetää kunnon kodeiinisatsin? Itellä sama homma, että meni panacodia 8 päivässä ja oli huono jöpötys. Nyt vaihtui lääkelaastariksi. En oo vielä kerinny testaamaan, auttaako tuo. Herää kysymys, että onko laastarista saatava opiaatti niin vähäistä, että vaikuttaako se kisakuntoon?
- Matteusvirilius
Kyllästyin jo kuukauden käyttämääni unettavaan Panadoliin - ei negatiivista vaikutusta seksiin - ja kun ensimmäisen lääkärin määräämällä reseptillä ehdin jo ostaa Panacodia, päätin parin päivän paussin jälkeen kokeilla tätä jälkimmäistä. Otin eilen vain kaksi tablettia ja niiden vaikutus tuntui olevan yhtä hyvä kuin yhden Cialiksen, kun tänä aamuna heräsin kunnon seisokkiin kuin nuorukaisena 50v sitten. Säästin kuitenkin ejakulaationi hieman myöhempään ja kun kahvi silloin tällöin voimistaa erektiotani, halusin nähdä millainen yhden Panacodin vaikutus on aamiaisen jälkeen. Ja eikös vaan siinä lehteä lukiessani jokin kaipasi kosketustani ja tuossa tuokiossa tuo jokin jöpötti niin kuumana, että olin valmis vaikka tunnin mittaiseen sessioon. Ja nykysinkkuna ei kun vaan deittisivuilta seuraa etsimään... PS Viime kerran otin yhden Cialiksen reilut pari viikkoa sitten.
- Huyuyyy
Tramalit voi jopa Panettaa, mutta ne pillerit on Saatanasta ja niitä syövät vain Saatanan seuraajat ja Hänen Enkelinsä. Jotkut jopa lopettavat omasta halustaan kun eivät kestä sitä mielen vuoristorataa:) semmoisia ne Tramalit on.
- Anonyymi
Tulee kovat panetukset ja seisokki tilapäisestä käytöstä ne kiimainen olo
- Anonyymi
Panacod panettaa ja seisottaa mutta vaikeuksia saada orgasmia💚
- Anonyymi
Itse puhuisin asiasta ihan lääkärille.Miksi ette uskalla? Kysessä on teidän elämä.Yhä lääkäreille aloittaa keskustelu lääkeitä määrätessä ,läkeiden sivuvaikutuksista: On Tabu miten vaikuttaa miehen tai naisen seksuaalisuuteen eri resepti lääkkeet?Ovat täysin tietoisia asia nin terveyskeskus läkärit kuin siellä sairaala jos olette ja saate resepti lääket mukaanne. AVIN ASEMASSA ON IHMINEN ITSE AINA KUN SAAT SV LÄKE RESEPTIN AVAA KESKUTELU SEN HAITTAVAIKUTUS SEKSUALISUUTEN LÄKÄRIN KANSSA.esim. Ihan sokeritauti läkette,kuin verenpaine tai kolestrooli läkeistä voi olla haitta vaikutus miehille,naisille seksi ei suju. Sama on moni muu SV-lääke. Luullan itsessä vika kun vika on ne läket mitä päivitäin napaate suhunne. Niihin kun on aina vasta lääkeet tai pistokset.Seksualisuus kuivuminen halutomus ei johdu iästä.Ei sukupuolesta vaan lääkkeistä.Seksualisuus on jokaisen oikeus hautaan asti .
- Anonyymi
Onko joku käyttänyt sildenafiilia Panacod-kuurin aikana? Haluja olisi, mutta lääkitys on laimentanut erektion saannin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude15413535Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t749804Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h999172Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k218159Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk406783Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1506195Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua724308Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243415Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy393407En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä4011300