Ruotsalaiset pitää hur.reja pelkkinä

suomalaisina ja sekös heitä ottaa pahasti aivoon,niin että on oikein täytynyt ruotsin lehteen itkeä ja kertoa että on loukkaus kutsua suomenruotsalaista suomalaiseksi.Kun heitä pitäisi kutsua ruotsalaisiksi.
674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Det är sant FINNAR vill vi inte kallas,finländare duger bra.

Äänestä

Välillä ollaan suomalaisia välillä ei,miten se suruille kulloinkin sopii.

Äänestä

Olikos se Tom Sörhannus joka asiasta itki ruotsissa?

Äänestä
  • Se juuri se oli.

    Äänestä

  • mikä pelle kirjoitti:

    Se juuri se oli.

    Siis suomenkielisille esitetään "suomalaista" ja loukkaannutaan jos joku epäilee tätä, mutta ruotsalaisille ollaan sitten NIIIIN ruotsalaista että viikingit jää toiseksi.....

    Olette aika lapsellisia svekot.

    Äänestä

Silloin kun halutaan rahaa ja puolustetaan pakkoruotsia ollaan "kaikki suomalaisia". Muuten ollaankin sitten olevinaan ruotsalaisempia kuin ruotsalaiset itse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HEH HEH HEEE kirjoitti:

suomalaisina ja sekös heitä ottaa pahasti aivoon,niin että on oikein täytynyt ruotsin lehteen itkeä ja kertoa että on loukkaus kutsua suomenruotsalaista suomalaiseksi.Kun heitä pitäisi kutsua ruotsalaisiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu