Seinäjoella on ihmeellistä touhua, homoja tuijotetaan kuin huonoksi mennyttä Atrian makkaraa. Ehkä haluaisitte itsekin olla homoja ja tuo on vain kautetta? Homoille ei myöskään jutella mutta sekin johtuu varmaan samasta syystä kuin että useimmat tavismiehet eivät uskalla lähteä erittäin kauniin naisen juttusille.
Homojen syrjiminen Seinäjoella
pride kulkue S-joele
12289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kaappihomot pelkäävät paljastuvansa, jos joku näkee että esim. puhuu julkihomon kanssa. Arvioni mukaan homous on täällä päin yllättävänkin yleistä, mutta sitä ei uskalleta tunnustaa.
Tuijotetaan homoja? Hmm... Joo täällä kyllä on tosi paljon vanhoollisia pohjalaisjuntteja jotka eivät tykkää homoista. Suureen ääneen kuulutetaan kuinka Se on väärin jne. Itse en piittaa tippaakaan onko joku homo. Mulla on hyviä työkavereita jotka on homoja ja lesboja. Tietävät mun tietävän heidän olevan homoja.. Hyvin tullaan toimeen.
mitä tuijottamiseen tulee niin joo itekki syyllistyn siihen, koska jotku homot pukeutuu oudosti ja ehkä jopa provosoivasti. Kyllä siinä ainaki mun mielenkiinto ja ihmetys herää. Se että kyseinen henkilö on homo, ei ole mulla ainakaan syy katsomiseen. En mä työkavereitakaan tuijottele vaikka homoja ovatkin, sillä heidän työasunsa ei juurikaan ole mielenkiintoinen :)
Mulla aina silmät mustana. Polkupyöran renkaat puhki, lopulta varastettiin koko pyörä. Auto töhritty, aluvanteet varastettu ja lopulta koko auto. Olen homo ja ylpeä siitä. Samma på svenska.
Homot on hyviä rakennusmiähiä. TV.kin kelpuuttaa vaan homot
juantajiksi. Eikä se paha asia oo vaikka en nyt homoutta ylistäkkään.
Meillä jokaisella on täälä paikka.
Menkää Helsinkiin,ei teitä täällä kaivata.
Seinäjoki on Suomen perseenreikä. Kuka nyt siitä olis kiinnostunut.
Miten sinun autosi varastettiin, kun oli ensiksi viety aluvanteet?
Ei Seinäjoella oo homoja.
Noon kaikki Kurikas.
Tuollahan on tuo liikennemerkkikin missä sanotaan että "GOD HATES FAGS"
kyl mä tuota liikennemerkkiäkin vedän. kerro missä päin ja jätä yhteystietosi
yhtykää toisiinne?
kepulaiset peräkammari hintit täällä näköjään keskustelee!!