Kertokaapa.
Miksi täällä on niin paljon ruotsinkielisiä
aloituksia?
22141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kanske för att det här är VÅRT PARTIS SFPs debatt ?
Luepa nyt OIKEIN tarkasti, mitä palstan otsikossa lukee!
RKP, eikä SFP! Tajuaako jo PISA-luuserikin?
Kanske vi borde föreslå att spaltens namn vore SFP / RKP ?
Tepä se ja palataan asiaan. Siihen asti käytä sinäkin palstan kieltä!
Är det Niinpå som bestämmer vilket språk som får användas?
Varför skulle vi INTE skriva på svenska.Det är ju vårt modersmål och SFP/RKP är ju partiet för en stor del av den svenskspråkiga befolkningen.
Jotta saisit harjoitella ruotsintaitojasi. Ole hyvä. Vassågoo.
Ruotsi ei kiinnosta
Nomut sit kannaatta varmaan jatkaa matkaa sellaiselle palstalle jossa ruotsia ei käytetä.
"Miksi täällä on niin paljon ruotsinkielisiä aloituksia? Kertokaapa? "
Suomalaisten joukossa on paljon ruotsinkielisiäkin! Etkö muka tiennyt? Olet par'aikaa jopa heidän ikioman puolueensa keskusteluryhmässä! Siksi.
Koska Muffen siskot ja veljet eivät osaa kunnolla suomea.
Ei kannata mennä Myllypuroon svekojen
Ingen aning. va fan det menar rkp eller fsp. Det är ju tvåspråkig Finland och jag är en finne utan vilken sproket ja talar.
jag talar bode svenska och finska. Utan den andra jag skulle aldrig ha den tjänsteman plats som jag har i dag. Ihan turha urputtaa ruoitsinkiekestä sitä sun tätä. Suomi on kuitenkin kaksikielinen jos ei kiinosta kielen opiskelu ei tarvitse opiskella ota ne ehdot mutta älä itke jos kieliä osaava saa paremman palkan ja ammatin.
Vittus idioter. Vi skriver på svenska här för att här blir vi inte påhoppade på samma sätt som då vi är ute på stan med kompisar. Där undviker vi att använda svenska för vi skulle hela tiden hamna i slagsmål, har själv fått stryk två gånger på 4 år bara för att vi talade svenska... men ser du här på nätet är det lugnt, vi får bara skitiga kommentarer tillbaka, ingen kan klappa till en, inte ens då vi skriver på VÅRT EGET PARTIS DISKUSSIONSFORUM! Att ni har mage att käftas över att vi använder svenska då vi diskuterar om vårt eget parti ger en mycket bra bild över hur erat ställningstagande endast är rasistiskt och baserat på fördomar och förakt.
Här är påhoppen bara verbala och det är ju en god sak.
Om svenska språket stör så är det kanske bättre att besöka det egna partiets debatt ? Där går det säkert lika bra att gnälla över pakkoruotsi.Något annat ämne intresserar ju inte språkaktivisterna.
På de andra partiernas debatter är ingen intresserad av pakkoruotsi.
Miksi täällä on niin paljon ruotsinkielisiä aloituksia?
No katsos, kun surut kuvittelevat olevansa kaikkien muiden ihmisten yläpuolella, parempi rotu, joten he kuvittelevat, että kaikkien muiden pitää osata heidän kieltään, ymmärtää heidän kieltään, vastata heille heidän kielellään ja että he voivat suoltaa kieltään minnr vain kuten yksikielisesti suomenkielisiiin paikkoihin. Sellaisia kivoja ihmisiä surut ovat.
Olipa taas typerän lapsellinen kommentti.
Vad jag vet är det inte förbjudet att använda svenska.
RKP-foorumi!