Obama pyörittelee peukaloitaan ja yrittää etsiä sopivia sanamuotoja, kun puhe on Putinista. Kaikkien muiden maiden johtajat seuraavat Obamaa kiltisti kuin koirat omistajaansa. Kiina ja Venäjä ovat lähes ainoat poikkeukset.
Tällainen kiittämättömyys suututtaa suunnattomasti maailman valtiaaksi itsensä nostanutta Obamaa. Putin tuli kuin puskista ja löi Obamalle luun kurkuun.
Amerikka ei yksin hallitsekaan maapallon kaikkia kansoja. Tämä on aivan uutta Obamalle. Hän toivoo, että Englannin pääministerin tapaiset nuolijat seuraisivat häntä, suurta johtajaa kuin hai laivaa, mutta se illuusio särkyi, kun Putin päättikin toimia toisin.
Miksi muuten Obama ei hyväksy Putinin isänmaallisuutta, kun Obama ei itse pidä ainoatakaan puhetta ilman takanaan liehuvaa Amerikan lippurivistöä?
Tällainen kiittämättömyys suututtaa suunnattomasti maailman valtiaaksi itsensä nostanutta Obamaa. Putin tuli kuin puskista ja löi Obamalle luun kurkuun.
Amerikka ei yksin hallitsekaan maapallon kaikkia kansoja. Tämä on aivan uutta Obamalle. Hän toivoo, että Englannin pääministerin tapaiset nuolijat seuraisivat häntä, suurta johtajaa kuin hai laivaa, mutta se illuusio särkyi, kun Putin päättikin toimia toisin.
Miksi muuten Obama ei hyväksy Putinin isänmaallisuutta, kun Obama ei itse pidä ainoatakaan puhetta ilman takanaan liehuvaa Amerikan lippurivistöä?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Obama on sotkeutunut asiaan, joka ei kuulu hänelle millään muotoa!
Avauskirjoituksen laatija on Suomen poliisi. Ja kuten voitte todeta esityksen otsikosta "Obama ei ole kyennyt selittämään Putinia" että Suomen poliiseilla on varsin alkeellisen brutaali poliittinen käsityskanta suurvalta politiikasta.
Suomen Kansallistietäjä Raakkuna on aiemmin antanut palstalle kautta Auringosta Jeesukselta Kristukselta uuden maailman järjestyksen mukaisen NWO tiedotteen, jonka mukaisesti ihmiskunnan tulee vihdoinkin ymmärtää että maailma jakaantuu kosmologisen järjestyksen eli Fysiikan Lakien mukaisesti ja - energia laatunsa mukaisesti itäiseen-liittoon sekä läntiseen-liittoon. Ja todellakin kummallakin suurvalta edustajalla USA:lla ja Venäjällä on omat puoltajansa maailman valtioiden keskuudessa. Ja tämän Auringosta Jeesukselta Kristukselta annetun tiedon mukaisesti itäisellä-liitolla ja läntisellä liitolla tulisi olla oma poliitinen järjestelmänsä, kuin tietenkin myös perinteisen mallin mukaisesti oma valuutta järjestelmä eli rahaliittonsa ja Varsovan liiton sekä NATO:n kaltainen puolustusliittonsa.
Ja sanottakoon vielä täydennyksenä että kummankin erilaisen energia laadun välillä on tietty tunnistettava jännite joka on aiemmin kuvailtu virheelisellä tavalla ns. "Kylmän sodan" nimityksellä, mutta paremminkin ymmärtääksemme ihmiskunnan tulee ymmärtää kahden erilaisen energian laadullisena erilaisuutena, joka aina tulee haastamaan ihmiskunnan korkeimpia poliittisia henkilöitä olemaan hyvin viisaalle tavalla suurvalta suhteissa keskenään.
Tulethan taas illalla?
Ostin uutta liukastetta ja vahvempia kortsuja!
Suomen poliisi
Putin heittää judo-otteella Obaman mattoon kuin höyhenen. Siinä ei Obamaa auta edes hampurilaisten narskuttelu.
Mitähän Jenkit ja länsimainen terroristiliittoutuma sanoo, kun Venäjå Intia Kiina Brasil Etelåafrikka meinaavat vapauttaa energian ilmaiseksi kansalle?
Säälikää vähän tätä Obamaa. Mies johtaa lähes kaikkia amerikan suurimpia finanssitaloja aamupäivällä, General Motorsia iltapäivällä. Viikonloppuisin pitäisi muistaa vaimoa, ja muutama sotakin pitäisi saada aikaiseksi että suosio säilyisi.
Ei Obamalla ole enää aikaa vääntää kättä Vladimirin kanssa.
Nyky-Neuvostoliittoa tarvitse kenenkään selättää, se selättää itse itsensä ajan kanssa.
Putinin pystyy selättämään venäjän kansa se että venäläisiä aletaan pitämään kakkos luokan ihmisinä ympäri maailmaa ja ruplasta tulee leikki rahaa saa kyllä venäläisten päät kääntymään .....
Obaman hallitus edustaa Lusiferia ja Putinin hallitus edustaa Valoa.
Ja Valo voittaa.
AP on tyyppillinen polarisoitu "joko-tai" lammas joka ei pysty nähdä Obama-julksivun läpi.
Usanresidentti on aina ollut hyvin vallaton, tulisi muista että kongressi ja ala-huone päättää, Obama on pelkästään sätkynukke ja puheputki, ihan turha herättä keskustela ja valitta tuolla miehellä.
UsanOligarki mafiåsåt on todellista valta ja piste.
Valo on aina noussut idästä eikä se ole miloinkaan noususuuntaansa muuttanut.
dd
Heh heh, ei oo helppoo olla obama.
Oikeesti obama on tehnyt itestää maailman silmissiä moukan ja houkan