Meillä on reipas 7v tyttö. Sairasti ekan virtsatieinfektion 2vuotiaana. Sen jälkeen ovatkin olleet kiusana useamman kerran. On hoitunut antibiootteilla. 2kertaa on mennyt munuiasaltaisiin asti, silloin on jouduttu sairaalaan asti, iv-antibiootit ovat tehonneet. Viime vuonna alotetttiin estolääkkeenä trimopan, siitäkin huolimatta tulehduksia esiintyi.
Nyt jälleen kevään tullen on ollut useampi tulehdus, nyt aloitettiin nitrofur-c estona.
Harmittaa niin paljon lapsen puolesta tämä jatkuva tulehduskierre..
Onko kohtalotovereita? Munuaiset ultrattu 2krt, ovat normaalit..
tytön toistuvat virtsatieinfektiot
äiteeeeeeeevaaan
1
212
Vastaukset 1
- 383
Meneekö sokeritonta karpalomehua? Maitohappobakteerit jatkuvaan käyttöön. SOKERI kokonaan pois ! D-vitamiinia 50µg päivässä, sinkkiä ja C-vitamiinia myös. Vettä paljon. Toivottavasti helpottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.601832Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241432- 991072
- 45810
- 87783
- 28591
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20589- 31523
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56518Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30453