Vasuri kakarat joille ei maistu koulu

eikä työnteko,ovat kovasti taas haukkumassa Halla-ahoa.Tyypilliseen vasurin tapaan he menevät aina henkilökohtaisuuksiin haukkumisessaan,kun heidän älynsä ei riitä asialliseen argumentointiin,he eivät pysty kumoamaan Halla-ahon sanomisia - sehän ottaa päähän.

Eri foorumeilla on nähtävissä sama asia,eli vasurit haukkuvat Halla-aho eri nimillä kun eivät yksinkertaisesti muuhun pysty.Periaatteessa he tietävät että Halla-aho on oikeassa näissä maahanmuutto asioissa,ja sehän se vasta ottaa pattiin.
1151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Persujen kannattajajoukkoon tuo koulujakäymättömyys ja vähä-älyisyys sopii täydellisesti.
Halla-aho käyttää tuota roskasakkia vain hyväksi päästäkseen hyväpalkkaiseen helppoon hommaan.

Äänestä
  • Persut keskimääräisesti huomattavati paremmin koulutettuja ja toimeentulevia,kuin vasemmistoliiton kannattajat joissa on todella paljon työttömiä.Monet ovat ihan ammattityöttömiä.

    Äänestä

  • faktaa-- kirjoitti:

    Persut keskimääräisesti huomattavati paremmin koulutettuja ja toimeentulevia,kuin vasemmistoliiton kannattajat joissa on todella paljon työttömiä.Monet ovat ihan ammattityöttömiä.

    Opettele sinä "koulutettu" persu ensin alustava kirjoitustaito edes.

    Äänestä

  • sieltä se tuli kirjoitti:

    Opettele sinä "koulutettu" persu ensin alustava kirjoitustaito edes.

    Näinhän se tutkimus näytti.

    Äänestä

Sisällissota nr.2 niin persut viedään ekana saunan taakse.

Äänestä
  • Te vasurit yrititte kaapata vallan Suomessa vuonna 1918,ja päädyitte saunan taakse - se voi toistua.

    Äänestä

Pelko saa vasuritkin toimimaan typerästi. Onhan se kamalaa, jos kansa antaakin äänensä perussuomalaiselle, joka asiallisesti kertoo maahanmuuton tuomista ongelmista.
Se nyt vaan on niin, että ongelmat eivät poistu, jos ne peitellään höpöhöpö-kaunistelulla.
Siispä äänestän Halla-ahoa!

Äänestä

Stadissa nämä kommari,anarkisti,vasuri kakarat ovat järjestään ammattityöttömiä sossupummeja.Aivopestyjä "mamuttamiseen",heitä ei kiinnosta mitä se kaikki meille maksaa.

Äänestä

Mitä jos joku paukkaisi anarkistia turpaan, ihan kunnolla? Sanoisi vaan syyksi että koska kaveri kerran diggaa anarkiaa, niin turpiin lyöminen on sitä anarkiaa oikein kunnolla.

Äänestä
  • Se olisikin tosi anarkistista, rikkoo lakia ja henkilökohtaista koskemattomuuden rajaa... Mutta anarkistien mukaan lait eivät kiinnosta eivätkä koske anarkisteja, ja mitään rajoja ei ole koska rajat ovat vaan ihmisten keksintöä, sosiaalisia konstruktioita.

    Näin ollen anarkisteilla ei pitäisi olla mitään valittamista, jos joku muukin toimii anarkistisesti.

    Äänestä

Keskimääräistä selvästi alhaisempi älykkyys on tyypillistä juuri vasemmistopuolueiden kannattajille, siksi he ovat helposti poliittisten "johtajiensa" kusetettavissa, nämä idioottiparat mm. uskovat että Suomen nykyinen maahanmuuttopolitiikka on hyväksi heille itselleenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vasurin ÄO on? kirjoitti:

eikä työnteko,ovat kovasti taas haukkumassa Halla-ahoa.Tyypilliseen vasurin tapaan he menevät aina henkilökohtaisuuksiin haukkumisessaan,kun heidän älynsä ei riitä asialliseen argumentointiin,he eivät pysty kumoamaan Halla-ahon sanomisia - sehän ottaa päähän.

Eri foorumeilla on nähtävissä sama asia,eli vasurit haukkuvat Halla-aho eri nimillä kun eivät yksinkertaisesti muuhun pysty.Periaatteessa he tietävät että Halla-aho on oikeassa näissä maahanmuutto asioissa,ja sehän se vasta ottaa pattiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu