Tämän päivän ilonaihe

pyramidi

Tietysti Aapelin Pikku Pietarin Piha. Monennenkohan kerran tuli katsottua ja aina aivan kuin ihka uus. Huomasin, että koko elokuvan ajan istuin sohvan reunalla jännittyneenä samassa asennossa. Voiko elokuva enää paremmaksi tulla, niin luonnollisen lämminhenkinen kuvaus.

Huippua, kylläpä on hyvä mieli nyt. Tea Istan runonlausunta, molkski-housujen teettäminen Pietarille....kaikki kuin itse olisi ollut mukana.

4

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi että!!!

      Eipä tietenkään oo tätä Areenassa katsottavissa. Eipä oo, voi ryökäle. Kuka nyt näitä leffoja keskellä päivää joutaa katsomaan, ei meikäläinen. Voi ettäettäettä!!!!

    • Onhan mukavaa lukea, että jollakin on hyvä mieli:D Sitä tarvitaan kyllä palstalla:D
      En ennättänyt katsoa minäkään, jahtaan rikkoutuneiden tv-tuolien sijaan nojatuoleja. Olen nähnyt tuon Pikku Pietarin Pihan 2 kertaa ja aina on siihen maailmaan uppoutuminen ollut antoisaa.

      Iloinen ja sopuisa aloitus!

      • oireiluja

        Aurinkoinen sää toi helpotusta päivään. Jos olisi satanut olisin sortunut pitkiin drinkkeihin. Pitää romahtaa, että että ne tulisivat luvallisiksi, niin ja paha sade.
        En pidä hyvänä, että lämpötila nousee 20. Ensi viikolla sellaisia päiviä odotettavissa. Ylipainoisille vaikeita. On kai hilauduttava tuntureille kesäksi.
        Koitetaan silti jaksella. Nyt noidannuolen oireita tuntuu vasemman lanteen alueella.
        Molskis sanoi Eemeli.


    • Rikosoikeuden prof. Terttu Utriainen lukii Yle:n puheessa hienon kolumninsa aamulla ennen klo 9. Kannattaa kuunnella. Painavaa asiaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe