Demarit hirttäytyi eläkeiän nostoon, Soinilta vihreää valoa

551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hakkaraisen saha todiste siitä että työvoimapula uhkaa jo duunarialojakin.

Äänestä

Oikeistohallitusta pukkaa.

Äänestä
  • Vai käänsi Soinikin takkia.

    Äänestä

  • Takinkääntäjä! kirjoitti:

    Vai käänsi Soinikin takkia.

    Missä?

    Äänestä

Kokoomuksen apupuolue.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SDP oppositioon kirjoitti:

http://jarmonahkamaki.puheenvuoro.uusisuomi.fi/148806-timo-soini-kannattaa-elakeian-nostoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu