Tupu,Hupu ja Lupu

Hymyilivät kuin puuhevoset kuutamolla TV?:n uutisissa,eivätkä ilmeisesti tajunneet että nyt on tosi kysymyksessä.
Onko heidän päänsä lahonnut ihan totaalisesti?
1090
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mietis nyt tarkemmin?
Hehän aivan pokkana uskovat olevansa Kaikkeuden Suvereenin ainoita ja oikeita edustajia ja puhetorvia!
Paljonko siinä "väärässä olevat" ihmiset tai heidän systeeminsä painavat?
Oikeusministerit menee ihan samaan nippuun Räsäsköiden kanssa(suuren huoran(Babylon) palvelija), siinä kuin ne Harmagedonissa n. 7 000 000 000 000 teloitettavaa ihmistäkin.

Äänestä

Tulee monelle olemaan suuri, ikävä yllätys kuoleman jälkeen, että asiat eivät mennetkään niin kuin he niin vakaasti uskoivat. Edes olemattomuuteen vajoaminen ei tule kysymykseen.

Ihminen on ikuisuusolento. Meidät on luotu elämään ikuisesti. Tulevaisuudessa lopulta on vain uusi maa ja taivas eli uusi luomakunta uskollisille Jeesuksen lapsille tai ikuisen piinan paikka tosi uskosta osattomille niin kuin Raamattu kertoo.

Nyt olisi aika herätä todellisuuteen ennen kuin on liian myöhäistä!

Aluksi lukekaa aitoa Raamattua ja Pasi Turusen teosta Vartiotorni-Valtakunta uudessa valossa. Toivottavasti silmänne aukeavat Jehovan todistajat!

Äänestä
  • Yllätys se kuolema ja sen jälkeinen taitaa olla yleensäkin jeesus taivaaseen&helvettiin uskoville.

    Jos rakkautta todellisesti ja laajamittaisesti on(kuten vaikuttaa olevan koska mm. pelkkä aineellisuuden omistaminen ei takaa onnea)olemassa, niin kaikki jotka ovat uskoneet eläessään ihmisinä kostoon millään tavalla(uskontojen kautta tai mitenkään/saatika että itse tahallisesti ovat pahuutta harjoittaneet),,sellaisista jokainen tulee yllättymään rakkauden määrästä ja olemuksesta.

    Äänestä

Minua säälittää nämä vanhat äijät,jotka ovat panneet elämänsä vessanpöntöstä alas.
On ymmärrettävää että kun on tuossa liemessä porskutellut 50 vuotta niin kuin tämä kolmikko Tupu,Hupu ja Lupu ovat tehneet ei ole muuta mahdollisuutta kuin olla amerikanlahkon vanki,sekä henkisesti että fyysisesti.
Mihin nuo faarit menisivät jos he alkaisivat puhumaan toisin kun amerikanlahko määrää?Kadulle.
Eikä heidän nuppiinsa enää muuta mahdu,niin lahoa tavaraa se on.

Äänestä
  • Pohjimmiltaan,ulospäin mukavantuntuisia heppuja,mutta niin kieroja,niin kieroja että ihan pahaa tekee.

    Äänestä

"Aluksi lukekaa aitoa Raamattua ja Pasi Turusen teosta Vartiotorni-Valtakunta uudessa valossa. Toivottavasti silmänne aukeavat Jehovan todistajat!"

Mies ei tiedä mitään todistajista, kirja on ainoastaan kokoelma tarinoita eri luopiosivustoilta joilla ei ole todellista arvoa. Perehdyin Turusen taustoihin muutama vuosi sitten. Hän jossakin saarnassaan kertoi että Kaikkivaltias Jumala Jahve oli naulattu ristille, siis maailma oli hänen mukaansa kolmatta päivää ilman Jumalaa. Todellisuudessa Ramatussa kerrotaan että ristillä (paalussa) oli Jeesus kristus ja Jumala herätti hänet. Hän ei siis tunne Raamattuakaan, joka on perimmäinen syys vastustaa todistajia.

Apt. 2: 32. Tämän Jeesuksen on Jumala herättänyt, minkä todistajia me kaikki olemme.
33. Koska hän siis on Jumalan oikean käden voimalla korotettu ja on Isältä saanut Pyhän Hengen lupauksen, on hän vuodattanut sen, minkä te nyt näette ja kuulette.
34. Sillä ei Daavid ole astunut ylös taivaisiin, vaan hän sanoo itse: 'Herra sanoi minun Herralleni: Istu minun oikealle puolelleni,
35. kunnes minä panen sinun vihollisesi sinun jalkojesi astinlaudaksi.'
36. Varmasti tietäköön siis koko Israelin huone, että Jumala on hänet Herraksi ja Kristukseksi tehnyt, tämän Jeesuksen, jonka te ristiinnaulitsitte."

Äänestä
  • Hän jossakin saarnassaan kertoi että Kaikkivaltias Jumala Jahve oli naulattu ristille

    Äänestä

Missä uutisissa ja milloin?

Äänestä

"Jahve oli naulattu ristille, siis maailma oli hänen mukaansa kolmatta päivää ilman Jumalaa"

-Leikki sijansa saakoon. Ristillä oli lihaksi tullut Sana. Orjan osan ottanut. Tuossa ominaisuudessa oleminen ei poistanut taivaan Isää, mistä Jeesus puhui.

Lahkon emolahkon raamatuntutkijain perustaja omaksui adventisteilta tavan sanoa Jeesusta Mikaeliksi. Adventistit ovat tavasta luopuneet.

Raamattu on ilmoitus. Vaikeaa on myös ymmärtää kuolleen ihmisen ylösnouosemus. Olemme siis ilmoituksen varassa, ja, huumorintajumme

Äänestä
  • Voi voi. Ei ihme että talous on kuralla, kun kansa ottaa sadut todesta. Oli sitten jahvelainen, luteri tai lll-mafiaa. Surullista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aku Ankka kirjoitti:

Hymyilivät kuin puuhevoset kuutamolla TV?:n uutisissa,eivätkä ilmeisesti tajunneet että nyt on tosi kysymyksessä.
Onko heidän päänsä lahonnut ihan totaalisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu