Ärsyttääkö e-viisuvoittaja Thomas Neuvirth jotenkin?

en katsonute-viisuja

Google kirjoittaa hänestä drags-persoonana, joka tarkoittaa trasnsseksuaalista.

Eipä tuon kaverin tartte tulla minulta vippiä pyytämään. Maailmassa on kaikkea kummasteltavaa. Ei ole aikaa eikä tarvettakaan jäädä paheksumaan.

10

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *Kukkahame*

      Ei ärsytä ja miksi pitäis?
      Siististi istui naisten kauniissa puvussa, käsien liikkeet naisellisia eikä vartalokaan antanut aihetta laskea virheitä.
      Harvalla naisellakaan on vartalo tuota 'luokkaa'.
      Minusta jees ja kyllä se partakin oli hyvin hoidetun näköinen kuten hiuksetkin.

      Maailmassa on menty pitkiä harppauksia eteenpäin tultu suopeammaksi jopa laki kieltää luokittelun, no arvostella tietty voi (mieluummin ilman loukkauksia).

      • Maailman menoa palstalla Euroviisuvoittajasta kirjoitetaan tosi härskisti. Voihan tuo kaveri olla ihmisenä vaikka miten hieno.
        On miehelle rankka kynnys vetää päälleen piukka naisen puku ja mennä tuollaisen yleisön eteen laulamaan. Raadit kuitenkin tykkäsivät ja voitto tuli.

        Luulisi, että näinä aikoina Euroviisuvoitto on ihan loppuelämän tulot turvaava tapaus. Niin olen jostain aikaisemmasta voittajasta lukenut.


    • *Kukkahame*

      Vaatii todella rohkeutta toteuttaa tuo esitys naiseksi pukeutuneena, kilpailuja katseli muhkea joukko ympäri Eurooppaa.
      Jo se että tuonne on päässyt on valtava hyvä mainos ja se on paljon.
      Äänihän tuolla laulajalla (ttarella) tuntui olevan OK, varmasti saa paljon tilaisuuksia ja kutsuja, jotenkas ura on nyt hyvässä nousussa.

      Eikä jää ilman negatiivisia kokemuksia, sen verran tällä elämällä on ollut kokemuksia että voin veikata noin.

    • illallallaa

      Ei ärsytä pätkääkään, pitäisikö.
      Kaunis ihminen ja hyvä ääni.

    • Kolavan kotka
    • Makriina ek

      Drag queen on eri asia kuin transseksuaali.
      Kuka tahansa voi pukeutua kultaan ja kimallukseen, se ei tee kenestäkään transseksuaalia.

    • Minusta Thomas Neuvisth on harvineisen kaunis ihminen, ja vielä upea ääninen! Niillä eväillä ylsi voittoon hienolla kappaleellaan, ei siinä muuta tarvita.

    • PARAS VOITTI -

      esitys oli kaikinpuolin paras ,,,, harvinaisuus,,
      jopa aikonaan harvinaisen lahjakkaisiin ABBA yhtyeeseen verrattuna samaa tasoa,





      Paras euroviisu voitti, nimenomaan kauniin musiikin muodossa, esittäjä oli kaunis hyvin erikoinen,
      hyvin kiehtova persoona,
      hänhän vain näytteli roolinsa loistavasti, erittäin hyvin,
      siis roolihahmo ja erikoisesti loistava musiikki siihen yhdistettynä oli harvinaisen loistava esitys,
      vaikka olen konservatiivinen hetero,
      mutta tässä täydellisessä taiteelisessa esityksessä olin täysin myyty ja myskistyny ihastuksesta,
      voi kun tämän tasoista musiikkia saataisiin vastaki maailman näyttämölle,

    • Kolavan kotka
    • + - nolla

      Erikoista, että ketjun on lukenut vain 16 henkilöä.

      Silti eräs on saanut 25 plussaa. Kellä lienee plussa-automaatti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe