Persut juoppojen puolue

Kansanedustajat juoppoja joita juopot äänestää. Entinen ryhmänjohtaja paljastaa:

"Ruohonen-Lernerin mukaan esimerkiksi perussuomalaisten pikkujouluissa 2011 "oli tolkutonta alkoholin käyttöä".

http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/kannivahti perussuomalaiset-20611
36107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Juoppojen lisäksi hihhulit, ne kielilläpuhuvat on toinen persujen kannattajasakki.

Äänestä
  • Nyt erehdyit, ainakin vaalikoneet tarjoaa hihhulillle muutos puolueen ehdokkaita.

    Äänestä

Persuja äänestävät ovat roskaväkeä, paskasakkia. Sellaiset äänestävät samanlaisia eduskuntaan.

Äänestä
  • Työllistäny, ja palkat ja muut kulut maksanu ,-.toisinkuin vihreät pimeän työn teettäjät ?

    Äänestä

"Entinen ryhmäjohtaja Pirkko Ruohonen-Lerner (ps.) kertoi Ilta-Sanomien mukaan perjantaina Helsingin käräjäoikeudessa, että hän pestasi ryhmänsä kolme poliisikansanedustajaa vahtimaan ryhmän törttöilijöitä.

Ruohonen-Lerneriä kuultiin todistajana yhden heistä eli kansanedustaja Reijo Hongiston (ps.) ex-avustajan työsuhderiidassa.

"Olen turvautunut heihin (poliisikansanedustajiin) kokouksissa, koska he osaavat käsitellä ammattitaitoisesti juopuneita henkilöitä. Olen pyytänyt epävirallista virka-apua ja sitä myös saanut, mistä olen kiitollinen", Ruohonen-Lerner sanoi."

Perussuomalaisilla on omat poliisit järjestystä pitämässä...

Äänestä

hehhh, niillä pitää olla KOLME poliisia jotta voisi pitää porukat
kurissa, eikä silti onnistu....

Ziisus mitä roska sakkia!

Ja näidenkö pitäisi sitten huolehtia koko Suomen asioista,
kun eivät edes omista asioista pysty huolehtimaan

Äänestä
  • Äläs nyt, perussuomalaiset menevät seuraavaan hallitukseen. Ministereinä Hakkarainen, Väätäinen ja kumppanit.

    Äänestä


  • Hauskaa riittää kirjoitti:

    Äläs nyt, perussuomalaiset menevät seuraavaan hallitukseen. Ministereinä Hakkarainen, Väätäinen ja kumppanit.

    SEN JÄLKEEN JÄRKIINTYMÄÄN !!!

    Kyun nuo hullut on saaneet kaiken sekaisin, niin PS PISTÄÄ TÄMÄN LAIVAN UUTEEN KURSSIIN, kun mukana on totuus ja järki ja SUOMALALAINEN SISU, jota kansa voi kunnioittaa !!!

    Nythän on käyny niin, että suvaitsevaisuus on saanu vaan eduskunnassa tanssikerhoja aikaan, eikä mitään muuta !!!

    Äänestä


Pian siis jätöksiä joka puolella?

Äänestä

"Missä viinaa, siellä persut". Tämä on uusi suomalainen sananlasku.

Äänestä
  • "Kännissä kuin persu", tämäkin on uusi sananlasku. Tarkoittaa tolkutonta humalatilaa.

    Äänestä

  • "Missä persu, siellä satavarmasti viina virtaa!"

    Äänestä

  • Kansa keksii kirjoitti:

    "Kännissä kuin persu", tämäkin on uusi sananlasku. Tarkoittaa tolkutonta humalatilaa.

    Missä vihreät, siellä ei ainuttakaan työpaikkaa, mutta tanssikerhoja ja baareja homoille löytyy, joissa bitsatkin on lehmän rakää !

    Äänestä

  • Onhan näitä kirjoitti:

    "Missä persu, siellä satavarmasti viina virtaa!"

    Siellä huijarit myy suomen maata venäläisille !!!

    Äänestä

pelleporukka

Äänestä
  • Persut = rappioalkoholisti vajakki porukkaa buaah haaaaaa

    Äänestä

  • persoja viinalla kirjoitti:

    Persut = rappioalkoholisti vajakki porukkaa buaah haaaaaa

    Arhinmäki se vasta surkea juopporetku onkin. Eikä unohdeta kokoomuksen tulevaa puheenjohtajaa, joka kännipäissään hurjastelee ja ihmisiä pieksee.

    Äänestä

  • persoja viinalla kirjoitti:

    Persut = rappioalkoholisti vajakki porukkaa buaah haaaaaa

    Ihmisiä, jotka on rehellisiä, ja terveellä tavalla isänmaallisia -toisinkuin täysin järjettömät vihreät, jotka venyttelevät suutaakin naamaansa isommaksi.

    ja koettavat olla populisteja homoja puoltamalla, ja petoja lisäämällä, joista on suunnattomat vaikeudet kaikille !!!

    PerusSuomalaiset sentään koettavat pitää järjen kunniassa, mutta vihreät kannattavat kaikkea perkeleellistä menoa ,-kuten työpaikkojen ajamista kiinaan, jossa saavat myrkyttää kaiken ihan surutta !!!

    Äänestä

Kauheata, kun "esson baarin" miehellä on vaaleisa ihan yhtä iso ääni kuin sinullakin:)

Äänestä

Mitä helvettiä Ruohonen-Lerner menee tuollaista paljastamaan. Ei pidä antaa vastustajille aseita, likapyykki pestään kaikessa hiljaisuudessa. Tämä ei voi jäädä tähän, häntä on rangaistava.

Äänestä
  • Heh-heh, persuissa totuudenpuhujaa rangaistaan, kännissä örveltäjät palkitaan.

    Äänestä

Kokkareet vetää huumeita ja jäljet näkyy.

Äänestä
  • Persu on kopsunsa ansainnut!

    Äänestä

  • Isä Timo kirjoitti:

    Persu on kopsunsa ansainnut!

    Suomi-viina on isänmaallista viinaa ja sitä aina tarjotaan perussuomalaisten tilaisuuksissa. Alan miehet sanovat sitä lippuviinaksi, syykin selviää tästä kuvasta:

    http://kurkku.ratata.fi/Site/Data/3385/Images/suomi.jpg

    Äänestä

  • Hyvää on kirjoitti:

    Suomi-viina on isänmaallista viinaa ja sitä aina tarjotaan perussuomalaisten tilaisuuksissa. Alan miehet sanovat sitä lippuviinaksi, syykin selviää tästä kuvasta:

    http://kurkku.ratata.fi/Site/Data/3385/Images/suomi.jpg

    Jaahas, siellä on persut juoneet viinaa, tuoli on jo kaatunut...

    Äänestä

Edustavat kansan suurta enemmistöä. Se on sitä demokratiaa parhaimmillaan. Juopottelu on meidän rodullinen, jopa geneettinen erityispiirre.

Äänestä

Voi kauheeta onko joku juonu pikkujouluissa viinaa.

Äänestä
  • Juominen on ollut tolkutonta sikailua.

    Äänestä

  • Siitä kyse kirjoitti:

    Juominen on ollut tolkutonta sikailua.

    Soini jo räjähtäneen dekun näköinen mainoksessa, lainapeitto
    levällään hartioilla.

    Äänestä

  • Paksu ukko kirjoitti:

    Soini jo räjähtäneen dekun näköinen mainoksessa, lainapeitto
    levällään hartioilla.

    Iltalehdessä oli artikkeli persu-ideologian alku ja loppu!

    Äänestä

  • ---------------- kirjoitti:

    Iltalehdessä oli artikkeli persu-ideologian alku ja loppu!

    Ilta-lehessä ? VOE MAHOTONTA. KUN se oli OIKEIN iltA-LEHESSÄ.

    ON SIELLÄ SULLE MYÖS HORROSKOOPPIKIN.

    Äänestä

  • Siitä kyse kirjoitti:

    Juominen on ollut tolkutonta sikailua.

    Homojen touhua, kuten vihreiden puoluetouhuissa.-

    Äänestä

Suamalainen heteromiäs jua viinaa.....on aina juanu ja tulee juamaan....

Äänestä

Juoppojen lisäksi ainoa persuja kannattava ryhmä on lahkolaiset hihhulit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jotain rajaa kirjoitti:

Kansanedustajat juoppoja joita juopot äänestää. Entinen ryhmänjohtaja paljastaa:

"Ruohonen-Lernerin mukaan esimerkiksi perussuomalaisten pikkujouluissa 2011 "oli tolkutonta alkoholin käyttöä".

http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/kannivahti perussuomalaiset-20611

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu