kalashnikov tämä heidän aseensa on tappanut eniten ihmisiä maailmassa piru hänet periköön joka tämän aseen keksi .
Mitä hyvää Venäjältä tulee ???
Helvetti irti .
48383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
pilua.
Venäjä on kehitysmaa...
Koruptio kansallis aarre jota on viety maailmalle tuhoisin seurauksin . Paskaa lapsille tarjoilee Venäjä .
Kalashnikov on tappanut maailmassa paljon teitä natseja- että hyvä ase.
S24 poisti keskustelun jossa paljon venäjältä tulleita hyviä asioita ja tuotteita-
oli liian paljastavaa näille rupla-suomi24 rupla-ylläpito natottaja-persukokoomus-tiltuille ylläpidossa että piti poistaa kokonaan...
olisi häirinnyt itsenäisyyspäivän natsi-kiihkoa?
Theremin-soitin on venäläinen keksintö
https://fi.wikipedia.org/wiki/Theremin
Mihail Timofejevits Kalashnikov oli vain seitsemän vuotta kouluja käynyt lahjakkuus, joka kehitteli AK-47- rynnäkkökiväärin. Myös suomalaiset tekivät kopion nimeltä RK-62 mikä oli oikein hyvä ase aikanaan.
Avtomat Kalashnikova (АК) on monien maiden itsenäisyystaistelun vertauskuva niiden irrottauduttua länsimaisista siirtomaaisännistään.
Oikeastaan Kalašnikovia pitäisi juhlia ympäri maailmaa.
Venäjällä kaikki on toisin he kutsuvat sitä vapaudeksi , me laiskuudeksi .
Skoda itäauto. Ainakin suomalaiset suosii venäläistä skoda itäautoa
Venäläiset eivät luota omaan tuotantoon jos sama tuote on tehty muualla kuin Venäjällä on se halutumpi . Siis paska laatu
kyllä tsekkimobiili...
Skoda ei ollut itämerkki muuta kuin sen aikaa kun Neuvostoliitto vaikutuksellaan suisti sen pois kehityksen raiteilta.
Miten on mahdollista että maailman isommasta maasta halutaan lähteä pois ??? Eikös se olekkaan se unelmien kotimaa ???
niin paljon muuteta. Itse asiassa väkluku taisi nousta viime vuonna ensimmäistä kertaa sitten vuoden 1991.
Tuo on kyll lohdutonta jos tämä on se Venäjän ainoa hyvä puoli että ei sieltä enään haluta niin innokkaasti muuttaa pois ???
Venäjä muuttuu kalihvaattisks - enemmistöksi vuonna 2032
Eikö Venäjällä ole mitään hyvää ?? Ei näytä olevan kun tänne ei ole positiivisia asiota Venäjästä ketkään osanneet kirjoittaa .
Ja kaikki päin v-ttua =D
Lada, keksivät toppatakin= toppavaatteet, jne...
halpaa bensaa-
jota hölmölä -suomi ei ota vastaan pakotteiden takia- ja kokoomuksen vihreiden sähköautojen pakkomyynnin takia...
Jos ainoat jotka puollustaa Venäjää ovat nämä älyn jättiläiset Venäjä illasta niin heikosti menee naapurimaalla .
Kun lukee tekstiäsi, niin alkaa naurattaa. Mikä sinä olet arvostelemaan ketään. Ethän osaa edes kirjoittaa.
:---)))
Tavallaan tyhmä kysymys tuo. Mitä hyvää Venäjältä sitten pitäisi tulla? Se on, mikä se on, maailman suurin maa. Nukkuva karhu.
Viime vuosina parhaiten maksavat asiakkaat turistikohteisiin ovat tulleet sankkoina joukkoina Venäjältä. Eikö se ole ollut hyvä asia matkailuelinkeinolle?
Ja muuten, maakaasu, öljy ja sähkö, jota ostetaan Venäjältä n. 50 % kaikesta energiasta mitä Suomessa kulutetaan, on ollut jo kauan useita kymmeniä prosentteja halvempaa kuin maailmanmarkkinahinnat keskimäärin. Eikös sekin ole ollut Suomelle hyvä?
Rahan perässä ne pässit menee hirteen , kun kulutusta vähennetään niin emme tarvitse koko Venäjää turha sen on isotella tällä maapallolla pitää oppia elämään ja se on muutakin kuin prinsessan päiväunia kaivelemassa munia .
Kysyin, eivätkö nuo asiat ole olleet Suomelle hyviä?
Vastauksesi kertoo todella alhaisesta älykkyyden tasosta... "....prinsessan päiväunia kaivelemassa munia ."
Ota jatkossa totuudenmukainen nimimerkki ja kerro suoraan että olet täys kahjo.
Katso Venäjälle niin näet kahjoja .
Kahjoutta on tarpeeksi, kun palstalla kaltaisesi evät kykene älylliseen keskusteluun.
Venäläiset ovat mukavaa väkeä , heidän diktaattorinsa ei ole saatte nähdä vielä että Venäjälle syttyy sisällissota .
Venäjä itse kylvi vihan siemenen maahansa se sato tulee korjaamaan Venäjän .
Venäläiset on mukavaa porukkaa. Osaavat pitää hauskaa ja ovat vieraanvaraisia. Putin tekee kyllä hallaa venäjän maineelle. Nimim:12 vuotta siellä reissannut.
Samaa mieltä pieni porukka pilaa Venäjän maineen , katsomalla Venäjä illan valkenee muutama tosi seikka jos johtajan mielipuoliset ystävät pääsevät mediaan laukomaan uskottavia tarinoita jotka eivät ole mitenkään todellisuuteen verrattavia niin heikosti menee kansa joka ei osaa lukea eikä kirjoittaa uskoo satuja . Johtajana on satusetä .
HAHA...
"....kansa joka ei osaa lukea eikä kirjoittaa uskoo satuja..."
Venäjällä koulutuksen taso on vastaava kuin Suomessa ja Ruotsissakin. Tarkoitatko siis, että pohjoismaissakaan ei osata lukea ja kirjoittaa?
Hyvin moni ei osaa turha yrittää kertoa satuja .
Et ole terve vaan fanaattinen aivoton idiootti, koska kiellät tosiasioita.
Tsetseeniassa.se on ainakin positiivista.
Koskaan tullut muuta hyvää, kuin auringonnousu!
Krimin kansa halus liittyä Venäjään ja liittyi. Eläkeläisten tulot nous 100%, eli Venäläisten tasolle. Nyt Krimiläis vanhus voi käydä joskus kaupassakin. Ei tarvitse lähteä kerjuulle ympäri eurooppaa, kuten eräitten eumaiden kansalaisten.
Itäugrainan kansa haluais Venäjän yhteyteen, mutta saa nähdä riittääkö Venäjällä rahat Ugrainlaisten elättämiseen, Euroopalla, siis Suomalaisilla siihen ei ainakaan ole varaa. Kansojen pitää saada liittyä, tai olla liittymättä mihin ikinä katsovat parhaaksi. Siihen ei meillä Suomalaisilla ainakaan ole mitään sanomista.
tataareja lukuunottamatta rysssiä lähes kaikki, joten laiton liittäminen oli helppo suorittaa.
Venäjällä kaiken lisäksi vaalitulos on aina Venäjän diktaattorille sopiva,
Näin on aina ollut ja valitettavasti tulee aina olemaan.
On paljonkin sanomista. Niin kauan kuin Venäjä uhkaa ja valloittaa toisia maita se on potentiaalinen hyökkäävä vihollinen.
Tuleehan sieltä sähköä, kaasua, öljyä, turisteja ostoksille, venäläinen ruokakulttuuri, kirjailijat, muut taiteilijat.
Kyllähän siellä valmistetaan kaikenlaisia tuotteita, mutta niitä ei tuoda juurikaan meille, vaan heillä on isot sisämarkkinat, joille omat tuoteet menevät.
joo- pelkästään Pietarissa asuu enemmän asukkaita kuin Suomessa- eli rahaa riittää...
Karjalaiset tuli Suomeen.
Karjalanpiirakat ja Karjalanpaisti.
Ryssistä ei tule koskaan mitään hyvää.
http://yle.fi/uutiset/ita-euroopasta_ja_venajalta_kulkeutuvat_saasteet_pilaavat_suomen_ilmaa/7248822
Kriimin äänestys oli feikki, ihmisiä hujattiin. Äänestys oli luokka 30%, jota venäläiset miehittäjät ja banditit pyöristivät melkein 100%.
Kriimissa ruoka nyt kupongilla, vesi poikki, elintarvikkeiden toimittaminen on äärimmäisen tehoton, ja turistit eivät menee sinne, koska sotilastukikohdassa ei ole turismia.
Tatarien väestä kiusataan, ja jopa pahoinpidellään. Jopa pahimmiten Venäjään halunneet ovat nyt pettyneitä.
Putin taas jälleen kerran valehtele että siirtsi sotajoukkoja Ukrainan rajalta, kukaan ei enää usko häneen.
Ihmiset, allekirjoittakaa adressi, venäläiset terroristit, joilla puolella on vääränetty ukrainan passi tappavat ja röystävät Ukrainan idässä. Venäjän rahoittamana. Niillä on uudet aseet ja joukossa on paljon palkkasotilaita mm tstseneista, joita omonin lisäksi kutsutaan Putlerin gestapoksi.
Allekirjoittakaa ja levittäkää tämä Valkoisen talon adreessi ystäville, on enää pari päivä jäljellä, puttuu 18000 allekirjoitusta!
https://petitions.whitehouse.gov/petition/designate-russia-state-sponsor-terrorism/XMjbTltM
Tuo on pitkälle totta. krimin asukkaista suuri osa on elänyt turismista ja nyt leipäpuu on kaatunut kiitos Putlerin naamiopellejen.
Krimillä on järjestetty kansanäänestyksiä Krimin asemasta aina neuvostoajoilta asti. Aina voittajaksi on selviytynyt Venäjään liittymistä tahtova enemmistö.
Ukrainan tiedustelun päällikkö sanoi alkuvuodesta, että kun Ukraina valloittaa takaisin Krimin niin etnisistä venäläisistä päästään eroon ja siinä samalla ratkeaa tulevan kansanäänestyksen tulos kun Venäjään liittymisen puolesta ei ole enää halukkaita.
Vai vielä nyt nimiä Valkoisen talon adressiin...
"NATO käytti pommeissaan ns. köyhdytettyä uraania, jonka tappava vaikutus jatkuu edelleen.
Kolmetoista vuotta pommitusten jälkeen Serbiassa kamppaillaan yhä niitä ongelmia vastaan, joita ammusten sisältämä köyhdytetty uraani aiheuttaa.
Vranjen alueella, jota ympäröi neljä tunnettua köyhdytetyn uraanin saastuttamaa paikkaa, on ollut valtava kasvu syöpien määrän kasvussa vuoden 2000 185 tapauksesta 398 uuteen diagnoosiin vuonna 2006. Lisäksi on havaittu vastasyntyneiden lasten geneettisiä epämuodostumia.
"Vuonna 1998 21 lasta syntyi epämuodostuneina. Vuonna 2008 tapausten määrä oli 73, kertoi Vranjen kapunginvaltuuston jäsen Nela Cvetkovic. Vastasyntyneiden määrä ei ole ei muuttunut, se on noin 800-1000 vauvaa vuodessa, hän lisäsi.
Kosovossa ulkomaista henkilöstöä on varoitettu pysymään pois kriittisiltä alueilta, jollei heillä ole radiologista suojavaatetusta. Kukaan ei kuitenkaan ole varoittanut siviilileitä.
"Me lääkärit tiedämme mistä on kyse, mutta poliitikot ovat hiljaa miellyttääkseen taustavoimiaan. Alueen ihmiset ovat huonommassa asemassa. Joka päivä ilmenee nuorilla henkilöillä uusi syöpätapaus", sanoi tohtori Srbljak ja lisäsi, että terveydellisiä tilastotietoja Albanian väestöstä ei ole lainkaan käytettävissä."
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=3068
...Ja Irakissa syöpien ja epämuodostumien kasvu on ollut paljon rajumpaa...
NYT OI SUOMESSA TORRAKOLLE KÄYTTÖÄ HOITAA HOMMASA PITKÄLTÄKIN MATKALTA JA MUISTAKAA VANTAAN VALTION HOTELLISSA "KELLARIN IKKUNAT " LUKITA SIELTÄ ON ON KARANNU TURISTEJA RAITAPUKU PÄÄLLÄ.
Muistakaa, että ne ovat " Rauhanomaisia aseita " .