Helsingin savuttomat terassit?

Onko Helsingissä yhtään ravintolaa, kahvilaa, baaria tai pubia jossa olisi savuton terassi?
5138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei onneksi. Eiköhän toi holhous ole jo muutenkin turhan pitkällä.

Äänestä

Eiköhän ala kohta olla, kun tupakkalakiin tulee lisää kiristystä. Silloin ei enää saa anniskelutiloissa, myöskään ulkona tupakoida ja hyvä niin.

Äänestä

Itseasiassa ulkotupakointia on käytännössä mahdotonta rajoittaa Suomen lailla. Lähin maa jossa sellainen käytäntö on olemassa, niin Japani.

Äänestä

ravintoloiden terassit kun on anniskelualuetta, niin siellä kyllä pystytään tuollainen pahe kieltämään, ja hyvä niin.

Äänestä

se toinen myrkky ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kahvi savuttomana kirjoitti:

Onko Helsingissä yhtään ravintolaa, kahvilaa, baaria tai pubia jossa olisi savuton terassi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu