Ihmettelen suuresti, miten Tuukka Mäntylä voi olla luottopuolustaja, vaikka tänäänkin teki maalin. Pelissä kuin pelissä hän omassa päädyssä viivyttelee kiekosta luopumisessa ja näin on hyvin usein pahoissa tilanteissa. Vastustaja viekin kiekon monta kertaa häneltä meidän omassa päädyssä. Mikä ihme siinä on, että kiekkoa pitää leipoa niin kauan, että joku tulee ottamaan sen pois. Oletteko muut huomanneet samaa? Minusta häntä ei pitäisi enää ottaa joukkueeseen ja mahdollisuuksien mukaan hyllyttää nytkin, jos Suomen pelit vielä jatkuvat.
Mäntyläkö luottopuolustaja?
Synergia A3-katsomo
1
119
Vastaukset
- oikea asiantuntija
Kyllä olen huomannut. Hän ja Kamalahti ovat heikoimmat lenkit. Kamalahti on tosin näyttänyt paikoin ihan hyviä otteita, mutta hän on todella ailahteleva ja joissakin peleissä heittelee pitkiä päätyyn, hankkii jäähyjä, syöttää vastustajalle ja muuta mukavaa. Suomi kaatuu pakkien sähläykseen ja tehottomuuteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1085541
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai954821Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3682215- 1172051
- 1071797
- 2561577
- 3711318
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591151- 2211123