koska se kaikissa tapauksissa on tehnyt jotakin rikollista.
Feministiä kannattaa aina lipasta turpiin,
Kiitos aploodeista !
389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Feministi vaatii tasa-arvoista kohtelua ja niinhän on tapana vetää nekkuun kuspäistä miestäkin.
Älytön ajatus, tuo turppaan veto . Kyllä keskustelemalla ja pätevästi perustelemalla femakotkin saadan ymmärtämään miesten luonnon lakeihin perstuva paremmuus..
Toimittaja:
Kannattaisiko kuitenkin jaksaa selittää? Mitä voisi sanoa esimerkiksi ihmiselle, joka väittää, että feminismi ja sovinismi ovat oikeastaan ihan sama asia?
”Ei mitään”, (Tiina) Rosenberg tuhahtaa.
Toimittaja:
Mutta jos ihminen oikeasti ajattelee noin?
”Jos hänen asenteensa on noin sovinistinen, et sinä sitä pysty muuttamaan.”
Feministi ei siis suostu keskustelemaan mistään asiasta "idioottien" kanssa. Idiootti taas on sellainen, joka ei ole täysin samaa mieltä kaikesta feministin kanssa.
Mutta on muita parempia keinoja, opettaa Rosenberg:
"Rinnoilla on suuri symboliarvo ja paljailla rinnoilla eritoten, sillä ne auttavat naisia saamaan äänensä kuuluviin."