Mitä mieltä? Oon kolmekymppinen ja olisin otsaa kulmia ja poskia ajatellut kohotuttaa. En vain oo päässyt vielä ratkaisuun kummalla tavalla. Mesolankojen luvataan kestävän kaksikin vuotta, botox oisi vaan sen pari kk? Mielipiteitä/kokemuksia kiitos :)
botox vai mesolangat
6
2634
Vastaukset
- 60 plus
Ai kolmekymppinen. Kuule nyt taitaa olla jo liian myöhäistä !
- 233399
Mesolangoilla ei pysty tekemään mitään liftauksia, sekotatkohan ne väkälankakohotukseen. Mesolangat sulavat pois 8 kk:n sisällä, ne lisäävät kollageenin tuotantoa alueelle johon ne on laitettu. Itse suosittelen botoxia. Mulla botoxin vaikutus kestää sen 5 kk mutta sekin on yksilöllistä.
- ooooonnnnno
Ainakin monien hoitoloiden nettisivuilta oon lukenu että voisi kohottaa? Oonkohan ymmärtänyt jotain väärin :)
- ghdiää
Voi hitto kun mulla ainakin pysyi viimeksi botoxin vaikutus vaan pari vkoa =( kellään mesolangoista kokemuksia?
- 54 ja vielä voimissa
Sopiiko mesolangat myös miehille? Muistelen nähneeni TV tai lehtijutun jossa joku suomalainen näyttelijä otti näitä lankoja Onko niistä kokemusta?
- Anonyymi
Kannattaako 65 ottaa mesolangat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1385828
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3972632- 1362584
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv102100- 141660
- 711249
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä41094Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101072- 52948
- 83878