Valinnan paikka

Kumpi on parempi vaihtoehto:
A) Jonkunlaisessa demokratiassa pankkiherrojen vasallina kohti liittovaltiota, vai
B) Oligarkkien (Putinin) orjana?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei sinun orjuudessasi ainakaan vesipää.Menisit mokkula hoitoon ennenkuin yllesi
sovitellaan tiukkaa paitaa ilman hihoja.Se on tosi tiukka paikka voin luvata.

Äänestä

Enpä ole kokenut sellaista vielä. Kiitos kun kokeneena varoitit!

Äänestä

Mistä viha ja katkeruus "pankkiherroja" kohtaan. Suomessa tavalliset kansalaiset omistavat pankit . Pankit ovat yhteiskuntamme suurimmat verojen maksajat ja merkittävät työllistäjät ja ne rahoittavat suomalaisia työllistäviä yrityksiä.

Naisvaltaista pankkialaa kurittava Pankkivero alas:

http://www.adressit.com/ei_pankkiveroa

Äänestä

Suomi on orjakansaa, milloin ollaan ihanoitu Neuvostoliittoa, Itä-Saksaa, EU:ta tai jotain muuta. Koskaan ei ole osattu olla itsenäinen valtio, aina on nuoltu jonkun saappaita. Suomessa on valttapitävillä ollut aina yksi totuus, jota on kansan patisteltu noudattamaan, mutta jälkeenpäin se on aina ollut virhe. Pitäisi puntaroita useita vaihtoehtoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vain 2 vaihtoehtoa kirjoitti:

Kumpi on parempi vaihtoehto:
A) Jonkunlaisessa demokratiassa pankkiherrojen vasallina kohti liittovaltiota, vai
B) Oligarkkien (Putinin) orjana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu