Säälittävä Venäjä

Lahjotut tuomarit

Paljonkohan tuomareille oli maksettu? Ei mitään tolkkua noissa suomalaisjäähyissä. Ei todella voi tommoselle "voitolle" antaa mitään arvoa.

4

112

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saatana2

      Vittu kun oli lahjottuja vittu kaikki ihan paskaa tuomarointia... Suomi ois voittanu vittu koko paskan jos vittu tuomarit ois ollu rehtejä!

    • tuppi nurin

      Aina kun Suomi häviää,se on tuomareitten vika. Näln on aina ollut ja tulee olemaan.Maailman typerintä urheilua on jääkiekko. Jaksoin katsoa kisoja n. 15 minuuttia ja sekin oli liikaa !

      • Martti Artoranta

        No jotku tykkää katsoa ja kuunnella kun isot miehet pissii housuunsa selostuskopissa kun pikkumusta sujahtaa verkon perukoille.


    • vanha penkkiurh.

      Sinulle "tuppi nurin" sanon, että ei kannata kommentoida sellaista, mitä ei ole nähnyt. Jokainen, joka katsoi pelin tietää, että oikein se ei tullut tuomaroitua. Eräskin esimerkki on, kun venäläinen kellahti pyllylleen. Suomalainen katsoi parin metrin päästä ja sai jäähyn, koska venäläinen kaatui.

      Olen miettinyt katsotaanko näitä koskaan jälkeenpäin, sillä jos tuomaroinnit tutkittaisiin aina pelien jälkeen, niin siellä ei voisi tehdä mitä tahansa kenenkään hyväksi tai ketään vastaan, vaan huonot tuomarit pidettäisiin vastaisuudessa poissa arvokisoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      102
      1650
    2. 210
      1517
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1010
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      990
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      56
      816
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      49
      771
    7. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      765
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      725
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      712
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      712
    Aihe