Minkälaista jengiä tuolla on töissä ja mikä on siellä muuten meininki?
Hyvinkään kierrätyskeskus
Kertokaa
22653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Tulosvastuullisia työntekijöitä joilla paljon kunnianhimoa ja hyvän laadukkaan elämän taito. Useampi työntekijöistä korkeakoulutettuja yritteliäitä, fiksuja yksilöitä. Vakavaraisessa firmassa hyvillä palkoilla bonuksien kera. Hyvä yhteishenki ja reilun joukkuepelin henki.
Huonosti käyttäytyviä, ammattitaidottomia työntekijöitä. Palvelualttius ja heittäytyminen haasteisiin on kaiken hyvän ulkopuolella.
Whitetrash enemmistö ja loppu sekalaista seurakuntaa.
Hiljaista on... Taitaa hiljaisuus kertoa vastauksen äsköiseen kysymykseen.
Itse joskus Kikellä olleena voin sanoa, että ihan mukavaa sakkiahan siellä :) Ainakin silloin.
Eikös se ole parempi, että pitkäaikais työttömät saa tuntumaa työelämään, kun et ryyppäisi ja rällästäisi?Ei olekaan aikaisemmin valitettu siitä, että ihmiset työllistyy tavalla tai toisella.Myös vammaisilla ja muilla jotka ei pysty tekemään tavallista työtä on oikeus saada työhön verrattavaa työtä.
pitkäaikais työttömät
Mitä on työhön verrattava työ?
Sehän on hyvä jos nykyaikana on edes jotain töitä. En ymmärrä mitä itkemistä siinäkin on.
Kyllähän työkeskus Epa ja suojatyöpaikka kierrätyskeskus varmasti töitä ja puuhastelua tekevälle tarjoaa, mutta palkka mitä siitä maksetaan saa sen työn tuntumaan lähinnä talkootyölle, jos nyt kauniisti ajatellaan, rehellisesti ajatellen kummatkin työpaikat alistavat ihmisen törkeälle työ-hyväksikäytölle ja ilmaistyölle. Ymmärän, jos vankilassa vanki tehdystä työstä saa surkeaa palkkaa, mutta tätä Epa, kierrätyskeskuksen palkkausjuttua en ymmärrä.
Niin, työttömyyskorvauksella siellä töitä tehdään.
Niinpä, jossain mättää ja todella pahasti. Jos töissä ollaan missä vain, niin työstä pitäisi maksaa järkevä työ-korvaus, joka on selvästi parempi, kuin työttömyyskorvaus tai joku pikku eläke. (vankila ja vanki työ eri asia, joutavatkin tekemään puolilmaiseksi.)
Mikä on nykyään meno kierrätyskeskuksessa? Onko hommia niinkuin ennenkin? Onko siellä aina tietyt samat naamat montakin kertaa hommissa uusintana vuodesta toiseen?
Mistä tässä Hyvinkään kierrätyskeskuksessa työpaikkana on oikein kyse rehellisesti jos puhutaan? Onko tämä ns. suojatyöpaikka hieman henkisesti ja järjellisesti jälkeenjääneinne, eli nätimmin sanottuna vajaakuntoisten suojatyöpaikka, työlaitos, niinkuin joku Epa esimerkiksi?
Kierrätyskeskus on aliarvosttettu työpaikka joka tekee laadukasta työtä ja antaa laadukasta työtä työntekijöilleen.
TotuusKierrätyksestä nimimerkki, osuit naulan kantaan.
Hankimme Kiken kautta yrityksellemme toimistopöytiä ja saimme reiluun hintaan hyväkuntoisia pöytiä paikalle kuljetettuna!
Suosittelemme varauksetta!
Napalmi Tietotekniikka Oy
Ovelaa mainontaa Napalmi poppoo. Tais olla Kierrätys sivuseikka sun jutussa ja tekosyy, kunhan vaan pääsit oman firman nimen tiskiin heittään, no kukin tavallaan.
miten sinne kierrätykseen pääsee töihin? onko ihan karmeita vaatimuksia kun ei oikein kouluja käyty.
Kova puntin nosto auttaa asiaa, tai hyvä suhde alkoholiin ja gootti kulttuuriin. Ei niissä hommissa aivoja ja henkisiä kykyjä tarvita.
Ammattikoulunkin jos on suorittanut joskus Kierrätys oiva jatke uralle.
Voi sua Håkan kun yrität olla vitsikäs.