HÄPEÄ! RENE FASEL. Tällaiseksiko annat urheilun mennä?
RENE FASEL
18
1293
Vastaukset
- Kiekkokansa tietää
Kuten kaikissa suurissa järjestöissä, myös kansainvälisessä jääkiekkoliitossa(IIHF) se joka imee eniten ja kauimmin saa pitää paikkansa.
Ei anneta kuitenkaan tämän pask_pään pilata jääkiekkoa.
Rene Faselin lähtölaskenta käyntiin.
Tähän osoitteeseen voi lähettää suoran palautteen IIHF:n puheenjohtajasta.
[email protected]
Jääkiekon maineen palautus.- Anonyymi
Rene fasel, olet sekaisin Putinin pieruista.
- Anonyymi
Ei se olekaan enää virassa, tehneekö mitään, antaa vaan haistatteluja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se olekaan enää virassa, tehneekö mitään, antaa vaan haistatteluja.
Voi rene tulla suomeen lätkää katsomaan, mutta Ukrainan kautta. Hyvää matkaa.
- Niin se on...
Mitä jos äänestäisitte jaloillanne?
Jos kaikki tai edes puolet suomalaisesta lätkäyleisöstä alkaa boikotoimaan jääkiekkoa, eiköhän asiat laiteta kuntoon. Saa Kummolakin vauhtia pe*suuksiinsa. - Anonyymi
eikö ton äijän vois kammeta ulos vielä ens keväänä ja 2022 kisojen lähestyessä. MM KISAT VAIKKA KANADAAN
- Anonyymi
Fasel tekee juuri niin, mitä Putin käskee.
- Anonyymi
Eikö nyt kaikkein järkevin päätös olisi, että mikäli kisat järjestetään, Suomi boikotoi niitä? Pitkässä juoksussa se olisi paras päätös niin ihmisoikeuksien kuin lajin kannalta.
- Anonyymi
kummola on läpimätä ja kokomusta , joka on täysin pilannut Suomen jääkiekon. Olisi kaikkien etu jos tuo idiootti häipyisi . Toivon myös , että jääkiekosta kiinnostuneet henkilöt boikotoisivat kaikella tasolla tuota lajia, jossa tuo mätäpaise huseraa. kummolan tapaiset ahneet pirut ovat myyneet Sm-liigan ym. kiekon tv-katsomisen maksukanaviville, rahat ulkomaille, se on sitä tyranni kummolan aikaansaannosta, painukoon helvettiin politikoimasta, jos Valko-Venäjä on valittu Latvian ohella kisapaikaksi, kokomustan politiikkon ja jääkiekon vuosiensaatossa täysin pilanneen rahanahneen kumman olisi syytä pitää turpansa kiinni. Terveisin entinen sm-liigafani.
- Anonyymi
Niin, Fasel ei todellakaan ole ainoa oman edun tavoittelija. Kyllä noissa kabineteissa pelaavat tietävät miten pelata rumaa.
- Anonyymi
Ryssien korruptoitunut pelle, niin maksettu äijä ettei mitään rajaa
- Anonyymi
EN DIGANNUT TAI OLE PITÄNYT RENE FASELISTA SAATIKKA KORRUPTIOSTA JA HÄMÄRÄSTÄ BISNEKSESTÄ MITÄ KHLÄSSÄ ON OLLUT
- Anonyymi
Tämä Fasel pitäisi palkata ihailemansa maan jääkiekon päävalmentajaksi.
Suomen kultavoitto ottaa koville lausunnoistaan päätellen.- Anonyymi
Suomi voitti Sveitsinkin, harmittaahan se.
Millähän tavalla Ruotsi-venäjä ottelu oli muka parempi, sama määrä maaleja kuin finaalissa, mutta joutuivat menemään jatkoajalle ja rangaistuslaukauksiinkin, sekö muka parempi tapa ratkaista paremmuus kuin pelaamalla.
Suomen peli ei todellakaan ollut pelkkää puolustamista kun teki paljon enemmän hyökkäyksiä ja laukauksia, mutta tietysti omaa maalia pitää myös puolustaa, venäjä haluaa nimen omaan ottaa mallia Suomesta.
- Anonyymi
Sitä harmittaa kun eivät onnistuneet lahjomaan tuomareita :)
- Anonyymi
Säälittävä Putinin ja Lukashenkon sylikoira ja ku**inimijä.
- Anonyymi
Onhan se juu jännä kun 2014 MM-finaalin suhteen ei ihmetellyt kun Venäjä voitti niin paljon tuomareiden avustuksella. Ja nyt sitten haukkuu Suomen pelaamista, kun ei osaa maukua eikä naukuakaan. Mutta mikäs siinä, nyt sängylle ja nukkumaan! Öitä! Krooh, pyy! Krooh, pyy! Krooh pyy!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1002603Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww981616- 671505
EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje141226Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi201002- 81963
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe43897Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta117876- 54803
- 30736