RENE FASEL

fane resel

HÄPEÄ! RENE FASEL. Tällaiseksiko annat urheilun mennä?

18

1293

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiekkokansa tietää

      Kuten kaikissa suurissa järjestöissä, myös kansainvälisessä jääkiekkoliitossa(IIHF) se joka imee eniten ja kauimmin saa pitää paikkansa.

      Ei anneta kuitenkaan tämän pask_pään pilata jääkiekkoa.

      Rene Faselin lähtölaskenta käyntiin.

      Tähän osoitteeseen voi lähettää suoran palautteen IIHF:n puheenjohtajasta.

      [email protected]

      Jääkiekon maineen palautus.

      • Anonyymi

        Rene fasel, olet sekaisin Putinin pieruista.


      • Anonyymi

        Ei se olekaan enää virassa, tehneekö mitään, antaa vaan haistatteluja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se olekaan enää virassa, tehneekö mitään, antaa vaan haistatteluja.

        Voi rene tulla suomeen lätkää katsomaan, mutta Ukrainan kautta. Hyvää matkaa.


    • -G-
    • Niin se on...

      Mitä jos äänestäisitte jaloillanne?

      Jos kaikki tai edes puolet suomalaisesta lätkäyleisöstä alkaa boikotoimaan jääkiekkoa, eiköhän asiat laiteta kuntoon. Saa Kummolakin vauhtia pe*suuksiinsa.

    • Anonyymi

      eikö ton äijän vois kammeta ulos vielä ens keväänä ja 2022 kisojen lähestyessä. MM KISAT VAIKKA KANADAAN

    • Anonyymi

      Fasel tekee juuri niin, mitä Putin käskee.

    • Anonyymi

      Eikö nyt kaikkein järkevin päätös olisi, että mikäli kisat järjestetään, Suomi boikotoi niitä? Pitkässä juoksussa se olisi paras päätös niin ihmisoikeuksien kuin lajin kannalta.

    • Anonyymi

      kummola on läpimätä ja kokomusta , joka on täysin pilannut Suomen jääkiekon. Olisi kaikkien etu jos tuo idiootti häipyisi . Toivon myös , että jääkiekosta kiinnostuneet henkilöt boikotoisivat kaikella tasolla tuota lajia, jossa tuo mätäpaise huseraa. kummolan tapaiset ahneet pirut ovat myyneet Sm-liigan ym. kiekon tv-katsomisen maksukanaviville, rahat ulkomaille, se on sitä tyranni kummolan aikaansaannosta, painukoon helvettiin politikoimasta, jos Valko-Venäjä on valittu Latvian ohella kisapaikaksi, kokomustan politiikkon ja jääkiekon vuosiensaatossa täysin pilanneen rahanahneen kumman olisi syytä pitää turpansa kiinni. Terveisin entinen sm-liigafani.

      • Anonyymi

        Niin, Fasel ei todellakaan ole ainoa oman edun tavoittelija. Kyllä noissa kabineteissa pelaavat tietävät miten pelata rumaa.


    • Anonyymi

      Ryssien korruptoitunut pelle, niin maksettu äijä ettei mitään rajaa

    • Anonyymi

      EN DIGANNUT TAI OLE PITÄNYT RENE FASELISTA SAATIKKA KORRUPTIOSTA JA HÄMÄRÄSTÄ BISNEKSESTÄ MITÄ KHLÄSSÄ ON OLLUT

    • Anonyymi

      Tämä Fasel pitäisi palkata ihailemansa maan jääkiekon päävalmentajaksi.
      Suomen kultavoitto ottaa koville lausunnoistaan päätellen.

      • Anonyymi

        Suomi voitti Sveitsinkin, harmittaahan se.

        Millähän tavalla Ruotsi-venäjä ottelu oli muka parempi, sama määrä maaleja kuin finaalissa, mutta joutuivat menemään jatkoajalle ja rangaistuslaukauksiinkin, sekö muka parempi tapa ratkaista paremmuus kuin pelaamalla.

        Suomen peli ei todellakaan ollut pelkkää puolustamista kun teki paljon enemmän hyökkäyksiä ja laukauksia, mutta tietysti omaa maalia pitää myös puolustaa, venäjä haluaa nimen omaan ottaa mallia Suomesta.


    • Anonyymi

      Sitä harmittaa kun eivät onnistuneet lahjomaan tuomareita :)

    • Anonyymi

      Säälittävä Putinin ja Lukashenkon sylikoira ja ku**inimijä.

    • Anonyymi

      Onhan se juu jännä kun 2014 MM-finaalin suhteen ei ihmetellyt kun Venäjä voitti niin paljon tuomareiden avustuksella. Ja nyt sitten haukkuu Suomen pelaamista, kun ei osaa maukua eikä naukuakaan. Mutta mikäs siinä, nyt sängylle ja nukkumaan! Öitä! Krooh, pyy! Krooh, pyy! Krooh pyy!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      100
      2603
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1616
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      1002
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      43
      897
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      117
      876
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      736
    Aihe