RENE FASEL

fane resel

HÄPEÄ! RENE FASEL. Tällaiseksiko annat urheilun mennä?

18

1302

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiekkokansa tietää

      Kuten kaikissa suurissa järjestöissä, myös kansainvälisessä jääkiekkoliitossa(IIHF) se joka imee eniten ja kauimmin saa pitää paikkansa.

      Ei anneta kuitenkaan tämän pask_pään pilata jääkiekkoa.

      Rene Faselin lähtölaskenta käyntiin.

      Tähän osoitteeseen voi lähettää suoran palautteen IIHF:n puheenjohtajasta.

      [email protected]

      Jääkiekon maineen palautus.

      • Anonyymi

        Rene fasel, olet sekaisin Putinin pieruista.


      • Anonyymi

        Ei se olekaan enää virassa, tehneekö mitään, antaa vaan haistatteluja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se olekaan enää virassa, tehneekö mitään, antaa vaan haistatteluja.

        Voi rene tulla suomeen lätkää katsomaan, mutta Ukrainan kautta. Hyvää matkaa.


    • -G-
    • Niin se on...

      Mitä jos äänestäisitte jaloillanne?

      Jos kaikki tai edes puolet suomalaisesta lätkäyleisöstä alkaa boikotoimaan jääkiekkoa, eiköhän asiat laiteta kuntoon. Saa Kummolakin vauhtia pe*suuksiinsa.

    • Anonyymi

      eikö ton äijän vois kammeta ulos vielä ens keväänä ja 2022 kisojen lähestyessä. MM KISAT VAIKKA KANADAAN

    • Anonyymi

      Fasel tekee juuri niin, mitä Putin käskee.

    • Anonyymi

      Eikö nyt kaikkein järkevin päätös olisi, että mikäli kisat järjestetään, Suomi boikotoi niitä? Pitkässä juoksussa se olisi paras päätös niin ihmisoikeuksien kuin lajin kannalta.

    • Anonyymi

      kummola on läpimätä ja kokomusta , joka on täysin pilannut Suomen jääkiekon. Olisi kaikkien etu jos tuo idiootti häipyisi . Toivon myös , että jääkiekosta kiinnostuneet henkilöt boikotoisivat kaikella tasolla tuota lajia, jossa tuo mätäpaise huseraa. kummolan tapaiset ahneet pirut ovat myyneet Sm-liigan ym. kiekon tv-katsomisen maksukanaviville, rahat ulkomaille, se on sitä tyranni kummolan aikaansaannosta, painukoon helvettiin politikoimasta, jos Valko-Venäjä on valittu Latvian ohella kisapaikaksi, kokomustan politiikkon ja jääkiekon vuosiensaatossa täysin pilanneen rahanahneen kumman olisi syytä pitää turpansa kiinni. Terveisin entinen sm-liigafani.

      • Anonyymi

        Niin, Fasel ei todellakaan ole ainoa oman edun tavoittelija. Kyllä noissa kabineteissa pelaavat tietävät miten pelata rumaa.


    • Anonyymi

      Ryssien korruptoitunut pelle, niin maksettu äijä ettei mitään rajaa

    • Anonyymi

      EN DIGANNUT TAI OLE PITÄNYT RENE FASELISTA SAATIKKA KORRUPTIOSTA JA HÄMÄRÄSTÄ BISNEKSESTÄ MITÄ KHLÄSSÄ ON OLLUT

    • Anonyymi

      Tämä Fasel pitäisi palkata ihailemansa maan jääkiekon päävalmentajaksi.
      Suomen kultavoitto ottaa koville lausunnoistaan päätellen.

      • Anonyymi

        Suomi voitti Sveitsinkin, harmittaahan se.

        Millähän tavalla Ruotsi-venäjä ottelu oli muka parempi, sama määrä maaleja kuin finaalissa, mutta joutuivat menemään jatkoajalle ja rangaistuslaukauksiinkin, sekö muka parempi tapa ratkaista paremmuus kuin pelaamalla.

        Suomen peli ei todellakaan ollut pelkkää puolustamista kun teki paljon enemmän hyökkäyksiä ja laukauksia, mutta tietysti omaa maalia pitää myös puolustaa, venäjä haluaa nimen omaan ottaa mallia Suomesta.


    • Anonyymi

      Sitä harmittaa kun eivät onnistuneet lahjomaan tuomareita :)

    • Anonyymi

      Säälittävä Putinin ja Lukashenkon sylikoira ja ku**inimijä.

    • Anonyymi

      Onhan se juu jännä kun 2014 MM-finaalin suhteen ei ihmetellyt kun Venäjä voitti niin paljon tuomareiden avustuksella. Ja nyt sitten haukkuu Suomen pelaamista, kun ei osaa maukua eikä naukuakaan. Mutta mikäs siinä, nyt sängylle ja nukkumaan! Öitä! Krooh, pyy! Krooh, pyy! Krooh pyy!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      46
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      182
      500
    Aihe