katanen on taasen näyttänyt oman typeryytensä vertaamalla kokoomuksen kannatusta sosialistileiriin,vaikka kokoomus on itse haalinut kaikki sosialistit äärikommunistien kasnssa samaan hallitukseen:kataisen kaksinaamaisuus nkyy siinä selvimmin että hän yrittää pesäeroa kommunistileiristä vaikka on itse ollut rakentamassa maailman korkeinta verotusta ja suojellut viimeiseen asti tukiviidakkoa joka on kuitenkin jonkun purettava.kokoomus ei tule siihen pystymään ja syksyllä demarit jättää hukkuvan laivan,mutta kakasinaamakataisella on siihenkin oma selityksensä,se on VÄHEMMISTÖHALLITUS,HAH,HA,HA,HAA
Kaksnaamakatasen matematiikka ei toimi
kolli57
659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kokoomuksen kaksinaamaisuus ja valhe näkyy siinäkin että he vertaavat eurovaaleja normaaleihin dekraattisiin vaaleihin vaikka äänestysvilkkaus oli alle puolet,näissä oloissa eduskuntavaaleissa kokoomuksen kannatus olisi noin 16-17%
https://www.youtube.com/watch?v=iVLWm6Yoo-w
Suomalaiset vaan äänestävät kokoomusta, vaikka se on suomen tähän jamaan johtanut hallituksesta toiseen. Ns. apupuolueet saavat sitten kärsiä nahoissaan. Kokoomuskin hokee niitä markkinavoimia aina hoitamaan asiat kuntoon? Eipä ole markkinavoimat auttaneet suomalaisia, eikä muidenkaan kansojen ihmisiä. Äänestäkää pölhökustaat edelleen kokoomusta, niin voidaan vaihtaa kohta siniristilippu kreikan lippuun.
On se kans kummaa, kun demarit ja vasemmisto eivät saa mitään aikaisiksi. Johtuuko se siitä, että he eivät ymmärrä, että työläisiä ovat muutkin, kuin paskakuskit ja raksan kirvesmiehet?
Työt ovat muuttuneet ja niin myös työläiset. Vanhaan ei ole paluuta. Ei 1970-luvun työmies istunut kotona naputtelemassa tietokonetta ja haukkumassa kaikkia, jos palkka oli pieni.
Lällyjä ovat duunaritkin nykyään, koska rahan saa seinästä tekemättä mitään. Kunhan vähän naristaan, kun unelmat ei toteudukaan päätteen voimalla!
Kokoomuksen vahvin ase on lipevä luikuri selostaja. Narsissi joka silmää räpäyttämättä latoo valhetta tulemaan.
Mitään muuta niillä raukoilla ei sitten olekkaan.
Aivan niin. Ja ne kaksi miljoonaa köyhää jättivät taas kerran äänestämättä ja sitten ruikuttavat kun kokoomus voitti!
Eikö köyhä kommunisti pääse punkan pohjalta ta kaljakapakasta sen verran pihalle, että kävisi äänestämässä?