Erotaan eurosta liian kallista>:

Finanssivalvonta 300 työpaikkaa pitää irtisanoa, kun muut hoitaa hommat:

http://www.hs.fi/talous/Suomalaispankeille tiedossa miljoonalasku EUn pankkivalvonnasta/a1401161344575?ref=hs-art-new-13
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vain pahenee,eli kaikki koetut kaaos opit ovat menneet kerrassaan harakoille.
mistään finanssiasioiden ongelmien mätäpaiseiden hoidoista ei ole opittu yhtään mitään...röyhkeys kovenee ja muodot muuttuu ja sama pas-ka jatkuu entistä hullumpana.
romina jatkuu,maailma on tullut ahneudessaan aivan umpihulluksi,ei järjen hiventä.

Äänestä

koko eu ja järjestelmän härskeys,joka on todella outoa kuin nykyvenäläistä rulettia.
valta tappaa kaiken ahneudellaan. tuho on varmaa ajassa eteenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaksi turhaa valvoo kirjoitti:

Finanssivalvonta 300 työpaikkaa pitää irtisanoa, kun muut hoitaa hommat:

http://www.hs.fi/talous/Suomalaispankeille tiedossa miljoonalasku EUn pankkivalvonnasta/a1401161344575?ref=hs-art-new-13

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu