Valtiovarainministerin mielestä keskusta jätti Kataisen hallitukselle suuren velkaperinnön.
Tämä hallitus jää historiaan vastuunkannosta. Rakennemuutos ei ole tämän hallituksen syytä, tai ehkä Pekkarinen pystyy näinkin osoittamaan, Urpilainen napautti.
Tämä hallitus jää historiaan vastuunkannosta. Rakennemuutos ei ole tämän hallituksen syytä, tai ehkä Pekkarinen pystyy näinkin osoittamaan, Urpilainen napautti.
Vastaukset 14
Vanhimmat
>>>Tämä hallitus jää historiaan vastuunkannosta.
Jää mieleen päätyöksien siitetelystä seuraavaan budjettiriiheen ja mahalaskun tehneestä kuntakarttaharjoituksesta.
Myös siitä Että Sipilä päätti hallituksen puolesta tehdä sote uudistuksen rungon johon hallituksen kaksi ministeriä suotuivat neuvottelujen jälkeen.
jää seuraavalle hallitukselle..
muuta..
Siinä hallituksessa oli Katainen VVM, ja siihen aikaan demut huusivat, että kokomus johti hallitusta.
Ei riitä Jutalla kantti sanoa Jyrkille, että hoidit hommasi päin per settä
jäi "päälle" ja se on keskustan syy ???
Keskustavetoisen hallituksen aikaan saama velka oli niin suuri, ettei sitä saatu kuriin. Velan päälle piti uuden hallituksen ottaa lisää velkaa.
Hyvä kun Urpilainen maksoi velkaa pois.
100 000 uutta työpaikkaakin loi.
Kepulainen lupasi 200 000 uutta työpaikkaa :D :D :D :D :D
Ja Sai sen myös aikaan.
Koska ja missä?! Vastahan se kepuli lupasi ne duunit viime vaalien alla!
Mutta kun näköjään tiedät, niin kerro millä aloilla ne kepulin järjestämät uudet duunipaikat ovat???
palosireeni !
tukittu !
kaikki muistaa..