Väsyttää

Olen aloittanut Pramipexole ja Sirdalud lääkityksen ja olen tolkuttoman väsyksissä ja tokkurainen koko ajan. Helpottaako tämä koskaan, onko kokemusta?
2350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No Sirdalud ainakin väsyttää jos sitä päivällä syö. Minulle se on määrätty aina otettavaksi illalla ennen nukkumaanmenoa, ei koskaan aamulla/päivällä.

Äänestä

Sekä Pramipexole että Sirdalud voivat aiheuttaa väsymystä. Yleensä lääkkeiden haittavaikutukset kyllä lieventyvät ajan kanssa elimistön tottuessa lääkkeeseen. Toisaalta uusia lääkityksiä aloitetaan juuri tästä syystä annosta pikku hiljaa nostamalla. Voisit varmaan kysyä asiaa lääkäriltäsi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


spastisuus, avh kirjoitti:

Olen aloittanut Pramipexole ja Sirdalud lääkityksen ja olen tolkuttoman väsyksissä ja tokkurainen koko ajan. Helpottaako tämä koskaan, onko kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu