Muutama vuosi sitten tuli televisiosta (oisko TV2:lla), ja sarjan alussa ihmiselle/ihmisille tapahtui yliluonnollisia tapahtumia. Siinä oli muutama etsivä, joista kaksi miestä oli homoseksuaaleja ja saattoi joukossa olla myös nainen.
Yhdessä jaksossa poika oli tulossa kotia sadesäällä ja yhtäkkiä katosi sillalla. Poika oli joutunut jonnekin kadotukseen ja lopulta etsivät löysivät tämän pojan huomattavasti vanhentuneena saarelta. Saarella oli muita yliluonnollisia tapahtumia kokeneita "potilaita."
Olisin erittäin kiitollinen, jos joku tunnista ko. tv-sarjan! Oon yrittäny etsiä googlesta, mutta en millään löydä...
Rikos/Sci-fi -sarja hukassa!
Sarjat on
3
290
Vastaukset
- Scifisti1977
Torchwood sopisi tuohon homoseksuaalijuttuun ja siihen että se tuli tv2:lla:
http://epguides.com/Torchwood/ - X-manne
Dragon Ball Z
- CptnJackk
.Torchwood, Doctor Who:n spin off :D
Mutta enpä oo aiemmin ajatellut sitä rikossarjana, mutta ehkä se sitäkin on...
(ja lisätietona, ei olleet homoseksuaaleja, päähenkilö oli tulevaisuudesta eikä pitänyt sukupuolta juuri minään parinvalintaa ajatellen, ja se toinen poika oli hetero joka vain sattui rakastua mieheen...)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 636190
- 635599
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1284465- 573889
- 143795
- 323219
- 682989
- 592846
- 702599
- 471960