Dosentti Johan Bäckman pidätettiin Moldovassa...

Tullaan karkoittamaan maalle vaarallisena henkilönä ja astettamaan maahantulokieltoon. Iltalehti.
18204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Lähettävätkö Siperiaan oppimaan?

Äänestä
  • Suomeen. Tietävät ettei tuo kuitenkaan oppisi.

    Äänestä

  • kkjfjxkxkjcjfkffkf kirjoitti:

    Suomeen. Tietävät ettei tuo kuitenkaan oppisi.

    Viisas mies valvoo vaaleissa virallinen valvoja Etyj hyväksymällä toimii

    Äänestä

Voihan noissa maissa hävitä ihmeellisesti ja lopullisesti iäksi. " Lähti pois eikä tiedetä minne". Että silleen.

Äänestä

mies. Ei ansaitse kenenkään huomiota. Myynyt sielunsa putinin hallinnolle. Katselin viikolla JB:n virallista plogia. Ei täysjärkisen tekstiä. Täytyyhän venäläistenkin tajuta, että mies tekee vain hallaa venäläisten asialle Suomessa.

Äänestä

on varmaan pari railakasta videonauhaa Johan Bäckmanin villistä yöstä venakoiden kanssa hotellissaan. Venäläiset osaavat tällaisen toiminnan. Sitten ei enää pyristellä salaisen palvelun otteesta, vaan toteutetaan heidän toimintakäskyjään tinkimättä. Palkkaa vastaan tietenkin.

Äänestä

5 vuotta vankeutta olisi tehnyt hyvää herran vyötärölle.

Äänestä

venäläinen toisinajattelija ja toimisi samallalailla Venäjää vastaan, niin kohtalona olisi samanlainen pollonium-hoito, kuin Litvinoville tehtiin muutama vuosi sitten. Tekijä palkittaisiin Pyhän Yrjön kunniamerkillä ja paikalla duumassa.

Äänestä

Muutkin maat moldovalaiset !

Äänestä

hihhihihihihihohohohoh tais jääde seminaarijuomat dosentilla juomatta

Äänestä
  • desantilta?

    Äänestä

Voisi karkoittaa myös suomesta, tai ampua kuuhun.

Äänestä
  • Desantti Beckmanin ajatukset ja käyttäytyminen ovat tehokkaimmat suomalaisten Nato-kannatuksen edistäjät.

    Äänestä

  • Ampua Marsiin, kun semmosta matkaa ovat suunnitelleet josta ei paluulippua kuulemma ole !

    ja voisi sinne samalla mennä vihreitäkin, valvomaan, ettei muut sotke heti "vesistöä, ja ilmakehää siellä ":))

    Äänestä

joka on EU.n jäsenvaltio, on karkottanut ko desantin ja kieltänyt maahan tulon. Käytännössä tämän pitäisi tarkottaa kieltoa koko EU:n alueella.

Äänestä
  • fiksua kansaa. Meillä on paljon opittavaa heiltä.

    Äänestä

ja mihin suuntaan?

Kun venäjän tiedustelupalvelu tuumailee asian hieman pidemmälle.

Desantti Bäckman on ollut venäjälle hyödyllinen idiootti jonkin aikaa, mutta sekin hetki tulee jolloin vanha koira käy kiusalliseksi ja arveluttavaksi. Etenkin Helsingin Yliopiston desantilla saattaisi olla kiusallisia juttuja kerrottavaksi tiedustelupalvelusta ja Putinin sisäpiiriltä saamistaan käskyistä.

Näille yleensä käy niin että saavat luodin taikka myrkkyä, eikä tekijää koskaan löydetä. Tai tekijäksi määritellään epämääräisesti "Amerikkalais-sionistit" tms.

Tällainen lienee myös Snowdenin kohtalo, kun hedelmästä loppuu puristettava mehu.

Äänestä
  • klikki kaatuu ja diktaattorille tehdään tsaarit Jekaterinburgin tapaan, on tämä hyödylinen idioottidesantti sitten hyödytön. Onneksi on isän ansaitsemat Hartwallin miljoonat takataskussa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi on kirjoitti:

Tullaan karkoittamaan maalle vaarallisena henkilönä ja astettamaan maahantulokieltoon. Iltalehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu