Olen siis poika, ja äitini on ainakin 80 prosenttisesti feministi. Esim: sanon että yksi tyttö luokallamme on tyhmä koska pelleilee ja ei lue kokeisiin. Äitini hermostuu ja sanoo että tytöt ovat yhtä viisaita kuin pojat! Esim2: uutisissa lukee että tyttö on raiskattu, oli käyttänyt huumeita ja alkoholia ja sen lisäksi pyörii pimeissä porukoissa.
sanon että mitäs meni sinne bileisiin, ei kannattaisi sammua outojen ihmisten keskelle. Äitini saa raivarin ja huutaa että poikien vika! Sanon että tietysti on mutta mailmassa on aina hulluja ihmisiä ja niitä pitäisi osata varoa. Jos minut pieksettäisiin henkihieveriin koska olin bileissä sammuneena niin olisin itse ainakin osasyyllinen. Raiskaajan syy se aina on mutta näitä voisi yrittää ennalta ehkäistä.
sanon että mitäs meni sinne bileisiin, ei kannattaisi sammua outojen ihmisten keskelle. Äitini saa raivarin ja huutaa että poikien vika! Sanon että tietysti on mutta mailmassa on aina hulluja ihmisiä ja niitä pitäisi osata varoa. Jos minut pieksettäisiin henkihieveriin koska olin bileissä sammuneena niin olisin itse ainakin osasyyllinen. Raiskaajan syy se aina on mutta näitä voisi yrittää ennalta ehkäistä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
M.O.T.
Uhri ei toki ole koskaan syyllinen, mutta vastuullinen hän voi hyvinkin olla.
Äitisi on tosiaan feministi. Sinuna pyrkisin pitämään välit etäisinä, sillä feministisillä äidellä on yleensä todella huono vaikutus poikiensa elämään.
On esim. hyvinkin mahdollista, että jos menet naimisiin ja saat lapsia, ja teille tulee avioero, niin äitisi kääntyy sinua vastaan ja puolustaa exääsi. Tällaisia tapauksia on.
Täällä miehet antavatkin hienoja neuvoja pojalle: Pidä välit etäisinä äitiisi.
Luehan poika näiden miesten kirjoituksia. He vihaavat naisia. Samalla he ovat myös hyvin yksinäisiä ja katkeria, koska he eivät kelpaa kenellekään.
Oletko ihan varma, että kerroit noissa esimerkeissäsi koko totuuden? Kuulostaa vain niin kovin epäuskottavalta. Olet siinä iässä, että sinun pitääkin välillä olla eri mieltä äitisi ja isäsi kanssa, se kuuluu nimittäin kasvuun. Samanaikaisesti vain ihmisillä on taipumus värittää kertomuksia, vähätellä ja liioitella omien pyrkimystensä mukaan.
Kerroitko siis esimekkisi aivan totuudenmukaisesti?
Taas kerran elät harhoissasi, omassa itse rakennetussa turvallisessa maailmassasi. Emme suinkaan ole yksinäisiä, katkeria emmekä ole jääneet ilman naisia. Päin vastoin, tunnemme naiset niin hyvin, ettemme mitenkään niele feministin rakentamaa kuvaa ylivertaisesta olennosta, joka kaiken lisäksi on sorrettu uhri.
Teillä naisilla on ainoa yleispätevä ohje kaikkiin ongelmiin ja sehän on: jätä se sika! Asiaan voit tutustua tämä sivuston parisuhdepalstalla.
Ilmeisesti sellainen ohje kuvastaa naisten suurta tunneälyä vai mihin se perustuu?
"Luehan poika näiden miesten kirjoituksia. He vihaavat naisia. Samalla he ovat myös hyvin yksinäisiä ja katkeria, koska he eivät kelpaa kenellekään."
Väärin. En ole yksinäinen, katkera tai vastentahtoani ilman naista jäänyt. Välitän miehenä muistakin miehistä (kuten kavereistani) vaikka en homoseksuaali olekaan, en tunne seksuaalista vetoa ketään/mitään kohtaan.
Sano vaihteeksi jotain uutta. Viestistäsi näkyy läpi teidän feministien tupla standardi:
-Kun mies kritisoi/valittaa naisesta niin mies "vihaa" naisia.
-Kun nainen kritisoi/valittaa miehestä niin nainen on aina oikeassa.
-Jos nainen ei saa mieheltä kaikkea mitä nainen haluaa niin nainen voi haukkua miestä naisvihaajaksi, lapselliseksi, itsekkääksi yms.. Eli tyypillistä häpäisyretoriikkaa.