YLE ja kaupallien (ruotsalaisomisteinen) media on kääntänyt ison vaihteen päälle natotuksessa. R*ssävihaa ja Stubbia on kanavat pullollaan. Onko tämä nyt se Suomen valtaus lännestä käsin vai onko itsenäisyystahto loppunut maasta? Jos järki ei riitä niin kaiken voi menettää yht'äkkiä kun NATO päättää avata uuden rintamasuunnan.
Suomi seuraava taistelutanner ??
Väkisin NATOON?
2197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Venäjähän on jo aloittanut suuntansa. Sillä se on aiheuttanut sen, että koko maailma on varpaillaan seuraamassa Putinin liikkeitä.
Maan talous on huonossa jamassa, joten Putinin on pidettävä yllä näitä kahinoita, jotta Venäjän kansa ei huomaisi, mihin ovat menossa.
Olen vahvasti sitä mieltä, että Nato on ainoa varma suojamme Venäjän ylivaltaa vastaan. Meillä on hyvä armeija, mutta Venäjällä on porukkaa enemmän panna likoon ja taitaa olla aseistuskin nyt jo parasta luokkaa.
Olipa taas hölmö viestiketjun avaus. Natoonhan mennään nimenomaan sen takia, jotta Suomi ei enää IKINÄ olisi se taistelutanner. Eihän venäläinen muuta usko kuin voimaa. Ei Putinkaan niin hullu ole, että haluaisi saada USAn sotavoimat kimppuunsa hyökkäämällä Nato-maahan.
Tässä on USA:n puumerkki maailmalta. Jos kaltaisesi imbesillit vievät maan Natoon on sama näky täälläkin kun USA käyttää Suomea yhtenä hyökkäystukikohtana Venäjälle. Ja siltä tulee vastaiskut Suomeen ei Jenkkilään. IMBESILLI.
https://www.google.fi/search?q=dead children iraq&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi:official&channel=np&biw=1024&bih=639&tbm=isch&imgil=sOaQ91hlSQswfM:;https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTke8EXFPl4Uycqq4GcRdDVz4UlpeaMOLrjCbu6Wc41iAT_lsNU;400;300;Ac0smYnS8QRUgM;http%3A%2F%2Fwww.chris-floyd.com%2Fmarch%2F&source=iu&usg=__pQZMOcQ3rHSJeVDmnC1V8hkjnAo=&sa=X&ei=c89gU_WXJKH8ygPXjYDoBA&ved=0CC0Q9QEwAA#facrc=_&imgrc=sOaQ91...
Mooses ennusti vääräuskoisten ählämien kohtalosta:
Tottelematonta kansaa kohtaa kirous
15 "Jos ette tottele Herraa, Jumalaanne, ettekä tarkoin noudata kaikkia hänen käskyjään ja säädöksiään, jotka minä teille annan, niin teitä kohtaavat nämä kiroukset:
16 "Te olette kirottuja kaikkialla, missä olettekin.
17 "Kirottuja ovat teidän viljakorinne ja taikinakaukalonne.
18 "Kirottuja ovat teidän lapsenne, teidän maanne sato ja teidän karjanne vasikat ja karitsat.
19 "Olette kirottuja, kun palaatte kotiin. Olette kirottuja, kun lähdette matkaan.
20 "Herra lähettää teidän keskuuteenne kirouksen: teittepä mitä tahansa, hän saattaa teidät kauhun ja sekasorron valtaan, ja pian te tuhoudutte ja häviätte maan päältä pahojen tekojenne tähden, kun hylkäsitte Herran. 21 Hän tartuttaa teihin ruton, kunnes on hävittänyt teidät siitä maasta, jota olette menossa ottamaan haltuunne. 22 Herra lyö teitä hivuttavalla taudilla, kuumeella ja tulehduksilla, polttavalla helteellä ja kuivuudella, viljaruosteella ja nokitähkällä, ja te saatte kärsiä niistä, kunnes teitä ei enää ole. 23 Taivas teidän yllänne on oleva pronssia, ja maa on oleva rautaa teidän allanne. 24 Herra antaa sateen langeta maahanne tuhkana; teidän päällenne sataa taivaasta hiekkaa, ja te menehdytte.
25 "Herra sallii vihollistenne lyödä teidät. Te hyökkäätte heidän kimppuunsa yhtenä joukkona, mutta hajaannutte pakoon kaikkiin suuntiin, ja kaikki kansat kauhistelevat teidän kohtaloanne. 26 Teidän ruumiinne joutuvat haaskalintujen ja villieläinten ruoaksi, eikä ole ketään, joka sen estäisi.
27 "Herra lyö teitä paiseilla, kuten hän löi egyptiläisiä, hän lyö teitä ajoksilla, ihottumilla ja syyhytaudeilla, eivätkä ne koskaan parane. 28 Herra lyö teitä sokeudella ja hulluudella, ja te joudutte pois tolaltanne, 29 niin että keskellä päivää haparoitte pimeässä kuin sokeat ettekä onnistu missään toimissanne. Teitä sorretaan ja riistetään alinomaa, eikä kukaan tule avuksenne.
58 "Jos ette tarkoin noudata tähän kirjaan kirjoitetun lain määräyksiä ettekä kunnioita Herran, Jumalanne, suurta ja pelottavaa nimeä, 59 Herra saattaa teidät ja teidän jälkeläisenne kärsimään ankarista ja pitkällisistä vitsauksista ja pahoista, parantumattomista sairauksista. 60 Hän tuo teille taas kaikki Egyptin taudit, joita pelkäätte, ja tartuttaa ne teihin. 61 Herra lähettää teidän vaivaksenne kaikki sellaisetkin sairaudet ja vitsaukset, joita tässä lain kirjassa ei ole edes mainittu, ja te tuhoudutte. 62 Teistä, joita ennen oli yhtä paljon kuin tähtiä taivaalla, jää jäljelle vain vähäinen joukko, koska ette totelleet Herraa, Jumalaanne. 63 Ennen Herra iloitsi antaessaan teidän menestyä ja lisääntyä, nyt hän iloitsee hävittäessään ja tuhotessaan teitä. Teidät repäistään pois siitä maasta, jota nyt olette menossa ottamaan haltuunne.
Aivan oikeinhan profeetta Mooses juutalaisen kansan lopun kertoi.
Kunnioittavatko lakia siellä Isra-Hellissa..???
NATOn sotehulluila ei ole mitään muuta intressiä Suomea kohtaan,kuinettä tästä pääsee kätevästi Venäjälle - ja suomalaiset hoitaa vielä sotimisen niitten puolesta!!
Muistuttaaaika pelottavasti Hitlerin intressejä....
Islaminuskoiset ovat samaa kastia kohtalonsa suhteen. "Hedelmistään te heidät tunnette", rauhaisaa muslimimaata ei ole olemassakaan.
On ihan kiva kun grillaannut ohjusiskussa vuoden sisällä. Kaltaisesi imbesillit kuuluukin hävittää planeetalta. Valitettavasti vain tässä USA:n junailemassa Eurooppa - Venäjä sodssa tulevat kuolemaan kaikki älykkätkin suomalaiset. Mutta minulle sopii kun tiedän että kaltaisesi aivomadot lähtee samalla.
Tämä "Et kulje kauan imbes" oli muuan kulkijalle ja meni tällä surkealla väärin ohjaavalla sivustolla taas väärän paikkaan.
Mikähän avohoitopotilas tuossakin hourailee kaljapäissään jostakin "Usan junailemasta eurooppa-venäjä -sodasta"
Kaikkia hulluja sitä löytyykin tästä maailmasta.
No eihän USA olekaan ikinä vielä yhtään sotaa järjestänyt, ...idiootti.
Käytäisit vähän aivoja, ja miettisit miksi USA änkesi ensin Ukrainaan Natokaupoille ja nyt on jo Natojoukkoja sinne viemässä. Vain täsyin aivoton puupää ei tajua mitä se parhaillaan yrittää. Suursota Euroopan ja Venäjän välillä pelastaisi asekaupoilla sen konkursikypsän talouden. Vain sokea hölmö ei sitä pysty nälemään.
Stubb järjestää meidät sotaan ja kun se syttyy, häipyy itse rahoineen Barbadokselle. Onnea sinulle älykääpiö.
Hulluhan se on. Ja jaksaa näköjään jatkaa tuota hörhöilyään niin kuin jokin duracell pupu.
https://www.google.fi/search?q=dead children iraq&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi:official&channel=np&biw=1024&bih=639&tbm=isch&imgil=sOaQ91hlSQswfM:;https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTke8EXFPl4Uycqq4GcRdDVz4UlpeaMOLrjCbu6Wc41iAT_lsNU;400;300;Ac0smYnS8QRUgM;http%3A%2F%2Fwww.chris-floyd.com%2Fmarch%2F&source=iu&usg=__pQZMOcQ3rHSJeVDmnC1V8hkjnAo=&sa=X&ei=c89gU_WXJKH8ygPXjYDoBA&ved=0CC0Q9QEwAA#facrc=_&imgrc=sOaQ91...
Aika kaksinaamaista myös, että kun pesäpallomailagangsterit ajoivat maanpakoon ja vankilaan Ukrainassa - demokraattisesti valitun - presidentin ja hallituksen, eivät nämä demokratiapommittajat olleet moksiskaan!
Näyttää, että vallankumous voi olla laiton tai hyväksyttävä sen mukaan, kuka sen tekee - ja kuka sen masinoi kulissien takana..
Mutta kuka ihme äänestää v'ittu vois vähempää kiinnostaa ihmistä. Toteaa varman saman asia pääministteriksi tullessaankin.
Suomen pitää poissa Natosta pelko. Myös Natoon liittymisen perimmäisenä syynä on Pelko. Miettikääs sitä. Kumpi pelko lienee vahvempi, se ratkaisee lopulta.
Ei sitten ole tullut seurattua tilannetta.
Vilkaise, mitä NATO on suomeksi!
SE on puolustustiitto. Ja perustettu R Y S S I E N vihamielisyyden takia.
Rintamasuunnan avaaminen tarkoittaa kai käsityksesi mukaan hyökkäystä?
On muuten aika huvittavaa, että NL "pelkäsi" LÄNSI-Saksan hyökkäystä....
Itä-Saksan ja Puolan YLI ! kimppuunsa, ja vaati Suomelta sotilaallisia konsultointeja hyökkäyksen torjumiseksi vielä Suomenkin ... YLI.
Melkoinen NOOTTI ja seurannut NOVOSIBIRSKIN lavastus 1961.
Siis vain 15 vuotta SEN jälkeen kun USA oli nuijinut SAKSAN maan tasalle.
Väkisin Warsovan liittoon? Opiskelehan sinä!
Kysymys kuuluu ... sehän on selvä, että R Y S S Ä T olivat silloin hulluja, mutta ovatko NE edelleen?
Mitäköhän se NATO on viimeksi puolustanut?? Ja miten??
Menee taas samaa kaavaa ku 30-40-luvulla.
Silloin otettiin Saksa kaveriksi, kun se oli iso ja mahtava. Eikä pennin vertaa ymmärretty miettiä, että onko se iso kaveri IHAN sotahullu sekopää!!!!!
Ja Hitlerin sotahulluus on pientä piperrystä näitten NATO-pamppujen rinnalla!!!
Pelkäättekö että Venäjä hyökkää Suomen maalle? No kyllähän ne avaruusolennot voisivat meitä auttaa, eikö vain? Nyt kaikki väsäämään radiovehkeitä jotka voisivat olla avaintekijä heidän yhteydenottoonsa. Tullaan huomenna tarkastamaan onkos täällä tehty töitä, ja jos ei ole niin kyllä sitten tulee kepistä sormille. Ne pitää olla ne johdot oikein liitetty ja jotta tylsyys voitaisiin lukea pois pelistä, joku voisi soittaa banjoa ja lausua runoja.
Sellasta putkea jolla suojataan ne johdot voitaisiin hakea vaikka kaatopaikalta että ei mene omasta pussista rahaa. Sitten tarvitaan paikka jossa tätä laitetta testataan. Joku voisi lainata autoa, mieluiten pakettiauto. Siellä sitten joku vastaapi ja sitten sanotaan että: Seppo se täältä pohjanmaalta, tarvittais vähäse niinku apua ryssien kanssa, niitä on ihan liikaa, laitapa pari alusta sinne Venäjälle lentelemään jotta saadaan niiden huomio Suomesta pois. Sitten vaan paikalliselle grillille kaljaa juomaan ja hodareita syömään, pojat.
Suomessa on paljon fasisteja, he uhkaavat venäjän kansalaisia Suomessa. Fasistit on tuhottava.
ne fasistit on sionisteja ja globalisteja.