Huomasin, että Lohjalla esiintyy Kolmas Nainen ensi lauantaina. Olen ulkopaikkakuntalainen enkä äkkiseltään netistä löytänyt mitään tietoa, että Onko tuo jokin baari Vai toritapahtuma Vai mikä? Maksullinen tapahtuma?
Mitä tarkoitetaan Lohjan keskusaukiolla?
9
509
Vastaukset
- Pauli Alavuudelta
Tarkoittaa varmaan Opus K:ta. Pieni keskiolutkapakka torin laidalla. Sisään mahtuu jotain 70 rapakaljan ystävää. Asiakaskanta keski-ikäistä, voimakkaasti alkoholisoitunutta. Kiukuttelevat, kun nuoriso-orkesteri Kolmas Nainen aloittaa mekastuksensa.
- Narpa Kyymä
Kun vielä asuin Lohjalla (pääsin tästä sisäänpäinkääntyneisyyden Mekasta vuonna 1981) niin keskusaukio oli Laurinkadun ja Suurlohjankadun ns. kulmassa oleva puistonkaltainen alue jossa oli pensaita ja muutama penkki, joskus myöhemmin siihen rakennettiin Lohjan Tähti (kuka urpo luuli tuon olevan fiksua tai vitsikästä :D)
- Kiitos tiedosta
Noin kauan aikaa on kulunut, mutta vielä tulet Lohja-palstalle lukemaan juttuja ja jaksat vastatakin.
Kiitos tuosta tiedosta, minä en asunut Lohjalla vielä silloin kun Lohjan Tähti rakennettiin. On tainnut Lohjan väkiluku kasvaa paljon noista ajoista. Väki on muutenkin vaihtunut, toisia on lähtenyt ja paljon uusia on tullut. - Narpa Kyymä
Kiitos tiedosta kirjoitti:
Noin kauan aikaa on kulunut, mutta vielä tulet Lohja-palstalle lukemaan juttuja ja jaksat vastatakin.
Kiitos tuosta tiedosta, minä en asunut Lohjalla vielä silloin kun Lohjan Tähti rakennettiin. On tainnut Lohjan väkiluku kasvaa paljon noista ajoista. Väki on muutenkin vaihtunut, toisia on lähtenyt ja paljon uusia on tullut.Lohjalla syntynyt ei pääse taakastaan irti kuin vasta haudassa :D
- Asseri Karkasi
Samaa tiedon puutetta tuskailin hetken, mutta täältä http://www.kolmasnainen.net/ kuitenkin löytyi tieto, että kyseessä on Lohjan Tori. Tuskin tuo voi maksullinen olla.
- Kesähessu
Lohjan tori on Lohjantähden vieressä. Kauppakatu 5 vaikkapa on lähempänä oikeaa osoitetta. Keskusaukio on edelleenkin siinä aiemman vastaajan mainitsemassa paikassa.
- ulkomaillaasuva
Lohjantähteä ei rakennettu Keskusaukion kohdalle. Aukio on edelleen aukio. Pientä tarkistusta ennenkuin lähtee täällä jaabaamaan kakkaa.
- Mie vaan
Mitä turhia tarkastaa tietojaan, kun tuntuu tämä suomi24:n lohja osuus olevan lähinnä nummelalaisten yms. lähikylien teinien "kuka keksii typerimmän lohja morkkauksen" palsta.
Älkää hyvät ihmiset uskoko näitä teinejä vaan tarkistakaa asiat itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191642En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262