"Ihmeparantuneiden" psykologinen profiili

Tämä nainen täyttää täydellisesti kyseisen ihmeparantumiskristityn psykoloogisen profiilin mutta vaikka oli kristitty niin valitsi itsellensä toisen tien saada huomiota.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alicia_Esteve_Head
1308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Omituinen tapaus. Mitä yhteistä on ihmeparantuneilla, ufo-sieppausuhreilla, dissosiatiivista persoonallisuushäiriötä sairastavilla ja regressioterapiasta entisen elämänsä löytäneillä?
Aika jännää, miten ne aina selittää, miten eivät ole huomiota halunneet, ja miten heillä on vaikeaa, mutta silti ovat innokkaasti asiasta antamassa haastatteluja, ja laittavat koko elämänsä ja persoonansa pyörimään sen yhden "minä-olen-erityinen"-jutun ympärille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ööörk! kirjoitti:

Tämä nainen täyttää täydellisesti kyseisen ihmeparantumiskristityn psykoloogisen profiilin mutta vaikka oli kristitty niin valitsi itsellensä toisen tien saada huomiota.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alicia_Esteve_Head

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu