Ja siellä riittää tilaa, kaikillle sukupuoliseen suutaukseen katsomatta, ja myös armolla ruunatille pedofiileille on siellä sijansa salaripin jälkeen.
Kirkossa on katto korkealla ja seinät leveällä
Armolla Ruunatut
10164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Korj. armolla ruunatuille pedofiileille on siellä sijaa................ mieti sitä.
Kirkossa on tilaa kun Luterilaiset mielummin pysyvät kotona ja ryyppäävät.
Rikkomalla yhtäkään Suomen Perustuslain 1§ > 10§ ei ole LAILLINEN 11§.
Eikä ole LAILLISESTI oikeudettu toimimaan uskovapauden tuella vaan on laiton ja usein selvää rikollisuutta.
http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1999/19990731
Finlex / Oikeusministeriö ja Edita Publishing
Lainattua tekstiä:
"Lars Leevi Lestadio oli ruotsalaisen luterilaisen kirkon lähettämä saarnamies joka pakkokäänsi "pakanalliset suomalaiset sivistykseen ja kristinuskoon". Sen opin tulos ja summa näkyy tänään kun satoja, mahdollisesti tuhansia lapsia on raiskattu henkisesti ja/tai ruumiillisesti. Lasten raiskaaminen ruumiillisesti ja/tai henkisesti ei ole koskaan ollut eikä ole suomalaista kansanperinnettä. Moni on tehnyt ruumiillisen ja/tai psyykkisen väkivallan jälkeen itsemurhan, eli, kyseessä ei ole itsemurha vaan psyykkisen trauman joka johti itsemurhaan on aiheuttanut uhrin pahoinpitelijä. Puhumme siis lapsi/ihmisvihasta ja joukkomurhasta. " (IL)'
http://freepathways.wordpress.com/maijan-tarina/
jne
Tämä ongelma muhiin edelleenkin - jatkuvana - ja jatkuvana - kirkon piirissä ja Mäkinen määkii vain kaikille tasa-arvoa seksuaaliseen suuntaukseen katsomatta.
Niinhän sitä pitää ollakin, että kaikki mahtuu sisään. Antaa lusteen ja viljan kasvaa yhdessä, ettei vahingoiteta sitä hyvääkin viljaa. Vasta lopussa tehdään erotus. Yltiöpäisimmät kun viskaisivat sen lapsenkin pesuveden mukana.
Mutta lustevertauksessa sanotaan että: >> MAAILMA ON PELTO JONNE VIHAMIES KYLVI OMAN SIEMENENSÄ
Kyllä sinne Jumalan peltoon, eli maailmaan ne seurakunnatkin mahtuvat.
Ei paha syntinen maailma ole suinkaan mikään Jumalan pelto, vaan tuomittu maailma = kosmos, ja pahan maailmanajan loppu onkin jo varsin lähellä.
Onneksi tässä ketjussa on puhtaan asian puolesta puhtain asein taisteleva synnitön valiojoukko! 6 tai 7 pyhää.
Se on paljon se, kun Sodomasta ei löytynyt edes kymmentä vanhurskasta ennenkuin se tuhottiin.