Mannerheim oli heikko sanoo Juhani Suomi

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/juhani-suomi/?shared=42737-faf20210-500

Silti oli vastuussa sisällissodan oikeisto-osapuolen raakuuksista ja kansanmurhasta, sekä ennen sotaa (orjuuttaminen) että sen jälkeen. Turha yrittää sanoa etteikö se mies olisi niitä tekoja hyväksynyt tai hyväksyttänyt. Suomen historian pahin orjuuttaja ja kansanmurhaaja, täysi sika ihmiseksi, Mannerheim. Ja 1944 kesähyökkäys nyt on täysin oma lukunsa, sen roiston virheiden ja natsisympatioiden takia kuoli tuhansia suomalaisia kannaksella.
1192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Johan Bäckman,ko se siellä ruikuttaa? Työnnä sinä homo se fagotti hanuriisi.

Äänestä
  • Käyttikö Mannerheim fagottia k.o. toimeen?

    Äänestä

Olihan tuo ainakin scedupelle ja kaiken lisäksi kai homppeli.

Äänestä

Mannerheimin lokaaminen on nyt trendikästä. Kaikki mikä lisää kansallista itsetuntoa on tuhottava, että suomalaiset olisivat mahdollisimman nöyriä mamuille.

Äänestä

Murha-Marski jätettiin henkiin vain korkean ikänsä vuoksi valvontakomission toimesta. Hänen kaikki sotarikollis kaverinsa joko teloitettiin tai he tekivät itsemurhan.
Murha-Marskille oli varattu hänellekin ihan oma paikkansa Nurnbergin sotarikos oikeudenkäynnissä Göringin sun muiden seurassa.

Sitä swedupelleä, eli wannabe rååtsalaista on ihan turha mainita joksikin "kansallissankariksi", hänhän oli tosiasiassa sotarikollinen, jonka touhuja salattiin meiltä siihen asti, kunnes venäläiset aukaisi ne sotahistorian arkistot.
Sieltä on tulossa vieläkin vaikka mitä uutta tietoa noista sen ajan touhuista.

Äänestä

Mannerheim oli ainakin toimiva keulakuva. Vaan nyt minua kiinnostaisi Mannerheimiä enemmän tietää, oliko Katainen heikko Suomen puolustaja ja kuinka pitkä lama on tulossa?

Äänestä

Aivan tyypillistä neukkupropakandaa. Sanasta sanaan juuri sitä mitä neukut ovat jauhaneet Mannerheimista. Nyt sitä perinnettä jatkavat niiden jälkeläiset jotka ovat löytäneet Suomesta uuden kodin kun venäjällä ei mikään muistuta älykkäästä elämästä. Juuri noilla sanoilla Mannerheimista on puhuttu nimenomaan venäjällä. Mannerheim oli suuri mies ja ilman häntä ja Suomalaisia sotilaaita tämä maa olisi nyt venäläisten temmellyskenttä. Pidetään huoli siitä, että Suomi pysyy Suomalaisten hallussa ja Suomen asiat Suomalaisten komennossa. Painu sinä ryssänäpärä takaisin sinne rajan taakse ja pysy siellä, että ei tarvitse taluttaa.

Äänestä
  • Mutta kai Suomi ja sen asioitten hoitaminen kuluu muillekin? Ei Suomalaisilla
    mitään erioikeutta ole jollei sitten Suomalais-Juntta kaappaa valtaa Suomessa.
    Mitä?

    Äänestä

  • Bror-Erik kirjoitti:

    Mutta kai Suomi ja sen asioitten hoitaminen kuluu muillekin? Ei Suomalaisilla
    mitään erioikeutta ole jollei sitten Suomalais-Juntta kaappaa valtaa Suomessa.
    Mitä?

    Onhan täällä ahdasmielinen "pakkoruotsijuntta", joka ei halua antaa ihmiselle oikeutta itse päättää oman elämänsä ratkaisuista....että semmoista taantumusta vielä AD 2014...huoh.

    Äänestä

Johan oli taas briiffaus , olisiko parempaa tarjolla ?

Äänestä

Lahtari mikä lahtari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanon suoraan kirjoitti:

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/juhani-suomi/?shared=42737-faf20210-500

Silti oli vastuussa sisällissodan oikeisto-osapuolen raakuuksista ja kansanmurhasta, sekä ennen sotaa (orjuuttaminen) että sen jälkeen. Turha yrittää sanoa etteikö se mies olisi niitä tekoja hyväksynyt tai hyväksyttänyt. Suomen historian pahin orjuuttaja ja kansanmurhaaja, täysi sika ihmiseksi, Mannerheim. Ja 1944 kesähyökkäys nyt on täysin oma lukunsa, sen roiston virheiden ja natsisympatioiden takia kuoli tuhansia suomalaisia kannaksella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu