miten kukaan voi elaa noin tylsassa paikassa. ihmiset on tosi jyrkkia ja tiukka pipoja.
Kouvola
8
313
Vastaukset
- Sustututu
Eipäs.
- Kouvolassa on
Ydin-Kouvolassa palvelut ovat lähellä ihmisiä. Kymmenissä sivutaajamista ja kylistä viedään nekin vähät jäljellä olevat. Autottomat joutuvat muuttamaan keskustaan.
- kiloja karissut
Onneksi jotkut paikallisliikenteen vuorot ovat melko tiheitä. Jouduin luopumaan autosta pari vuotta sitten, mutta seutulipulla pääsee moneen taajamaan ja liikekeskuksiin halvalla pitkien matkojen takaakin. Aika moni onneksi asuu näiden reittien varsilla. Kävellen ja pyörällä pääsee aika moniin palveluihin, vaikka asuisi sivummallakin ja samalla tulee hyötyliikuntaa. Entinen vanha omakotitalomme oli kyllä sellaisessa motissa, että auto oli välttämätön.
- Uraaaaaaaaaaa!
Ummeljoki on paratiisi!
- who 2
Ostin Kouvolan halkotorilla auton, sokotan. Kuustuhatta. Se on kunnossa. Myyjä sanoi asuvansa Ummeljoella. Joitakin ihmisiä sen läheltä näkeminen.
Rekkarin numero on N U S 8.00 - ah Umppa!
Kaikilla ei oo varaa asua Umpalla. Käytän kaikki rahani lottoamiseen ja kenoon, että pääsisin Umpan menoon. Näen unia, että olen päässyt umppa-ihanuuteen.
Nyt herään pettyneenä vantaalla, posessa.
- UtinApina
Minäkin olen homo.
- 60v19cm
Saisko hehkeä ja potra kuusikymppinen mies piparia Umpassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1082304- 842041
- 551616
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai521533- 1541518
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461416Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1451340Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261166- 1121160
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251104