Ulla-Maija Kuusamosta

Missä olet Ulla-Maija Tornberg, Kuusamosta? Nykyinen sukunimesi mahdollisesti jokin muu. Kirjoittelimme 60-70-luvulla. Muutit Ouluun ja sittemmin yhteydenpito jäi. Muistaakseni kotikyläsi oli Maivala tai jotain sinnepäin.
3593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

maivalasta on tornbereja kotoisin. nuorempia tiiän mut toi nimi ei sano mitään, onnea etsintään

Äänestä
  • Hänellä on muistaakseni Tenho niminen veli ja Sinikka niminen sisar. Syntynyt 1950- tai 1960-luvulla.

    Äänestä

hei!
kysäiseppä oulusta sellaisesta työpaikasta kuin tahkokangas. mahtaapi työskennellä siellä kehitysvammahoitajana ainakin silloin kun minä hänet viimeeksi näin.
onnea etsintään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sinikka kirjoitti:

Missä olet Ulla-Maija Tornberg, Kuusamosta? Nykyinen sukunimesi mahdollisesti jokin muu. Kirjoittelimme 60-70-luvulla. Muutit Ouluun ja sittemmin yhteydenpito jäi. Muistaakseni kotikyläsi oli Maivala tai jotain sinnepäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu