Päälahtarin juhlat ja sitten potkut

Eikös olisi ollut juhlavampaa antaa potkut 4.6. "Kunniaksi"?


http://m.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288697742089.html
464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomessa ei ole ollut liki sataan vuoteen lahtareita ja on selvä juttu sekin, että jos toiminta lakkaa jollakin paikkakunnalle eikä työntekijä pysty siirtymään uudelle niin ei palkanmaksua jatketa kotiin!

Kaikki valtion toiminnpt säästävät eikä intti ole poikkeus!

Äänestä
  • Hans Kalm eli vielä 1989. Mannerheim 1951 ja vaikkapa Lounais-Suomessa 5 markan korvausta vastaan torppareita ampunut loimaalainen Heininen 1972. Lahtareita kovimmasta päästä kaikki.

    Äänestä

  • uyjmjymmuk kirjoitti:

    Hans Kalm eli vielä 1989. Mannerheim 1951 ja vaikkapa Lounais-Suomessa 5 markan korvausta vastaan torppareita ampunut loimaalainen Heininen 1972. Lahtareita kovimmasta päästä kaikki.

    Saiko suvultasi?

    Äänestä

Mannerheim on hyväksytty Setaan homojen kunniajäseneksi!

Hyväksyjät:
Halonen
Haavisto
homot kansanedustajat ja
porf Läskinen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


4.6. kirjoitti:

Eikös olisi ollut juhlavampaa antaa potkut 4.6. "Kunniaksi"?


http://m.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288697742089.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu