Ehdotus

uskomaton mies,,

Ehdotan ettei kukaan enää vastaa uskovalle miehelle,, mitään. Katsotaan kauanko tuo seksimaanikko jaksaa spämmätä yksinään.

12

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • P.Jalovaara

      Tehdään niin.

    • satujahve

      Aloitus poistoon, ei kuulu palstan tyyliin manipuloida muita jälkeenjääneitä.

    • IgnoringA

      Ei ruokita trollia. Osallistun!

    • ateismusmaximus

      Pyydän anteeksi. Lähetin yhden viestin (ei ruoki tosin trollia paljoa), mutta minusta tämä on oiva ehdotus kunhan se yleistetään kaikkiin trolleihin. Luotsi (Twiikkeri) voisi kirjoittaa tästä ohjeet, jotka näkyisivät koko ajan. Ehkä tämä juttu saataisiin siten kuriin.

    • Ei ole vaikea pysyä erossa kyseisestä kirjoittajasta, kun tuli kokeiltua keskustelua jo alkukeväästä hänen kanssaan. Yritän ainakin oppia kokemuksesta.
      Näyttää kierrättävän myös ihan samoja aloituksia uudestaan.

      • Uskis on tainnut käsittää kierrätyksen idean jotenkin väärin. :-)


      • helsinkijokkeri
        poikjuhg kirjoitti:

        Uskis on tainnut käsittää kierrätyksen idean jotenkin väärin. :-)

        Olenkin jo tehnyt niin. Uskovan miehen aloituksia ei kannata edes avata.


      • Näyttää tosin siltä, että kaikki trollaajat ja spämmääjät saavat runsaasti huomiota. Liekö monille liian houkuttelevaa päästä kuitenkin pikkusen antamaan sanansäilää niille. En siis usko kuoliaaksi vaikenemisen tehoon mitenkään.


    • Tuo aloituksessa mainittu uskova mijes,, on sama palstalla jo yli 10 vuotta spämmännyt tuutumijes, joka vaihtaa nikkiä tämän tästä.

      Se ei valehtele, kaiketi ettei taivaspaikkansa menisi, mutta pyrkii, olettaakseni sitä itse edes tiedostamatta, saamaan vain huomiota. Metodina näyttäisi olevan ärsyttäminen. Niinpä tuo uskova trolli alia tuttisuu kyselee, ihmettelee ja väittää, ilman että koskaan todistaisi mitään väitettään.

      Sano sille vaikka että hyvää huomenta, niin tuo persoonallisuushäiriöinen vastaisi että "olisiko se nyt niiiin hyvä huomen".

      On noita narskuja nähty eli niissä on paljon samaa, vaikka jokainen on omanlaisensa. Onneksi ko tapaus ei ole älykäs.

      Noita paskoja on keskuudessamme jonkin verran eli muutama prosentti.

      • uskova mies,,

        ikiateisti, pidä vaan kuule huoli omista asioista, luulet sä olevasi palstan "pomo"


    • Parhainta olisi, että kyseisen saastan viestit poistettaisi suoraan, etenkin kun viestit ovat samoja kuin mitä tämä aiemmin spämmäsi palstaa täyteen. Ylläpito on apaattinen, joten heikolta näyttävä luotsi vain villitsee trollit.

      • nbvcdfghuioiuyt

        Mitä säkin oikeen täällä joka pv raivoot?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      49
      5138
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      67
      2925
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      275
      1396
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      72
      1133
    5. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1114
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1085
    7. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      128
      1058
    8. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      74
      1054
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      169
      1030
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      914
    Aihe