Jenkkien loppu

sdfaw

Loppu tulee jenkeille mutta Jumala/Kristus on suurin! Jenkit ovat olleet liian saatanallisia joten oikeus ja kohtuus tapahtukoon!

9

183

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alfa123om222

      Jenkit elävät Herran kukkarossa eräänlaista Pax Romanaa.
      http://fi.wikipedia.org/wiki/Pax_Romana

      Ja myös on vallinnut Euroopassa rauhan ajanjakso jo pitkään toisen maailmansodan jälkeen. Tuon artikkelin mukaan rauhan edellytys tuntuu olevan taloudellinen vauraus ja hyvinvointi.

      Globalisaatiossa puhuttiin markkinoiden laajentamisella, mutta tuo on vielä pientä siihen verrattuna minkä laajuiset markkinat 1900 euroa kuukaudessa Kansalaispalkka toisi mukanaan. Markkinat moninkertaistuisivat.

      Rauhan edellytys on siis Kansalaispalkka kaikkialle maailmaan. Taloudellisen hyvinvoinnin moninkertaistuminen. Jos jenkit seisovat tämän kehityksen tiellä niin luonnollisesti he ovat suuressa vastuussa siitä, että rauhaa ei tule kaikkialle maailmaan.

      Muitakin esteitä Kansalaispalkan tiellä toki on. Vain Imaami Mahdi voi tuoda oikeudenmukaisuuden ja rauhan kaikkialle. Niin on hänestä kirjoitettu ja niin sen myös täytyy olla. Rukoillaan, että Imaami Mahdi saapuisi jo tänä vuonna tai viimeistään ensi vuonna.

    • alfa123om2222

      Onko oppi Mahdista oikea oppi vaiko vain TUHOISA SALAKULJETETTU HARHAOPPI niin kuin darwinismi ja sosialismi??? Eräät väittävät, että oppi on keksitty paljon myöhemmin kuin mitä Muhammed (SAAS) eli ja Hadithti koottiin. Eli että se olisi pelkkä Paholaisen keksimä harhaoppi.

      Tuon opin mukaan Mahdi ei voi tulla elleivät kaikki maapallon asukkaat rukoile häntä saapumaan yksimielisesti. Tai toinen mahdollisuus on että tapahtuu uskosta luopuminen tai uskovien joukkosurmaaminen. Niin että maapallolla ei enää ole uskoa ja uskovaisia. Tämä jälkimmäinen vaihtoehto sopii hienosti Antikristuksen suunnitelmiin. Ennen kuin hän puolestaan voi tulla tapahtuu nimittäin uskosta luopuminen.

      Vaikuttaa sltä, että jenkit eivät aio rukoilla yksimielisesti Mahdia saapuvaksi, joten jäljelle jää vain uskovien surmaminen ja uskosta luopuminen. Se epäilemättä on tämän päivän monissa sodissa meneillään oleva prosessi. Vaikuttaa siltä kuin kysessä olisi tuhoisa harhaoppi.

      Miksi ylipäänsä tarvitaan mitään Antikristustakaan? Raamatun mukaan haureuden ja valojen takia. Mutta tosiasia on, että mikään Antikristus ei kykene haureutta edes rankaisemaan ja poistamaan. Jos Napoleon oli yksi Antikristus niin jo 1830-luvulla esim. Suomessa suuri osa lapista syntyi avioliiton ulkopuolella.

      Vaikuttaa kuin monet raamatuun ja islamiin littyvät opit olisivat vain suuria harhaoppeja, joiden tarkoitus on tuhota kansoja Luciferin alttarille. Jeesus sanoi eläkää päivä kerrallaan murhetimatta mitään huomisesta!!!! Monet Paavalinkin opit näyttävät kerrassaa epäilyttäviltä. Bhagavadgita teoksesssa kehotetaankin kaikkia luopumaan kaikista uskonnoista sillä ne ovat vain ihmisiä matkimalla ja tarkkailemalla ja vakoilemalla saatuja järjenvastaisia tuhokoneistoja.

    • The moon is split

      Koraani 54:1
      "Hetki lähestyy ja kuu jakaantuu"

      • alfa123om2222

    • asdfghijkl

      Jenkit menivät shokkitilaan syyskuun 11.pv vvvv. Sellaisia kannattaa kunnioittaa ja kohdela hyvin!

    • näkymä.

      Näin taivaalla erikoisen pilvinäyn. Ajattelin ensin tornipilvien olevan ukkospilviä. Selkeästi eri muotoisia olivat. Rupesin sitten niitä seuraamaan

      Ajattelin isoa pilven massaa Venäjäksi. Siitä lähti utuista pitkää töyhtyöä kohti Usaksi ajatelmaani pilvimuodostelmaa, mikä näytti ihan kauniilta pitkähiuksiselta naiselta muodoltaa. Venäjä oli vasemmalta vastassa Usata.
      Mutta sitten tapahtui, että kaunis naismassa, Usa, seuraavassa ajatelmassani jo hyökkäsikin takaapäin Venäjän pilvimassaan. Ja siinä pilvirykelmässä Venäjä oli todellakin suuntautunut Euroopan suunnasta kohti Usata. Pilvestä nimittäin muodostui selkeästi karhun pää kohti Eurooppaa. Karhu ei ollut varautunut ottamaan hyökkäystä vastaan takaa päin, koska sen pää katsoi eurooppaan. Usan pilvimassa syöksi takaa päin, johon Venäjä vastasi. Sitten näin, että Usan pilvimassa pieneni ja siitä tuli ikään kuin suu ammollaan oleva pedon pää, josta selkeästi hampaita työntyi esiin. Venäjästä tuli myös kummallinen massa, jossa myös hampaita tai kraatereiden tynkiä.

    • sunnuntai

      Aikamoinen pilvinäky ollut. En yhtään epäile etteikö tuo näky voi toteutuakin. Eikös vähän tuollaista profetiaa ole olemassakin. Elämme kyllä hurjia aikoja.

      • näkymä.

        Kun minä itsekseni aloin ajatella pilville ikään kuin valtioita ja maita ja perään tuli toiset pilvet, joille taas valtiot annoin mieleeni. Minä ihmettelin siitä niitä ajatuksia ja sitä, että todellakin pilven päämöhkäle muistutti karhun päätä suuntautuneena vasemmalle eli länteen ja että se takaapäin hyökännyt - sen jälkeen hävisi ne ensimmäiset muodot ja tuli ne eriskummalliset pienemmät möhkäleet.


    • klpo

      Vain Jeesukseen uskomalla voi pelastua UudenTestamentin mukaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      134
      7316
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2680
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      274
      1333
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1069
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      1020
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      73
      971
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      950
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      804
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      783
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      761
    Aihe