Jenkkien loppu

sdfaw

Loppu tulee jenkeille mutta Jumala/Kristus on suurin! Jenkit ovat olleet liian saatanallisia joten oikeus ja kohtuus tapahtukoon!

9

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alfa123om222

      Jenkit elävät Herran kukkarossa eräänlaista Pax Romanaa.
      http://fi.wikipedia.org/wiki/Pax_Romana

      Ja myös on vallinnut Euroopassa rauhan ajanjakso jo pitkään toisen maailmansodan jälkeen. Tuon artikkelin mukaan rauhan edellytys tuntuu olevan taloudellinen vauraus ja hyvinvointi.

      Globalisaatiossa puhuttiin markkinoiden laajentamisella, mutta tuo on vielä pientä siihen verrattuna minkä laajuiset markkinat 1900 euroa kuukaudessa Kansalaispalkka toisi mukanaan. Markkinat moninkertaistuisivat.

      Rauhan edellytys on siis Kansalaispalkka kaikkialle maailmaan. Taloudellisen hyvinvoinnin moninkertaistuminen. Jos jenkit seisovat tämän kehityksen tiellä niin luonnollisesti he ovat suuressa vastuussa siitä, että rauhaa ei tule kaikkialle maailmaan.

      Muitakin esteitä Kansalaispalkan tiellä toki on. Vain Imaami Mahdi voi tuoda oikeudenmukaisuuden ja rauhan kaikkialle. Niin on hänestä kirjoitettu ja niin sen myös täytyy olla. Rukoillaan, että Imaami Mahdi saapuisi jo tänä vuonna tai viimeistään ensi vuonna.

    • alfa123om2222

      Onko oppi Mahdista oikea oppi vaiko vain TUHOISA SALAKULJETETTU HARHAOPPI niin kuin darwinismi ja sosialismi??? Eräät väittävät, että oppi on keksitty paljon myöhemmin kuin mitä Muhammed (SAAS) eli ja Hadithti koottiin. Eli että se olisi pelkkä Paholaisen keksimä harhaoppi.

      Tuon opin mukaan Mahdi ei voi tulla elleivät kaikki maapallon asukkaat rukoile häntä saapumaan yksimielisesti. Tai toinen mahdollisuus on että tapahtuu uskosta luopuminen tai uskovien joukkosurmaaminen. Niin että maapallolla ei enää ole uskoa ja uskovaisia. Tämä jälkimmäinen vaihtoehto sopii hienosti Antikristuksen suunnitelmiin. Ennen kuin hän puolestaan voi tulla tapahtuu nimittäin uskosta luopuminen.

      Vaikuttaa sltä, että jenkit eivät aio rukoilla yksimielisesti Mahdia saapuvaksi, joten jäljelle jää vain uskovien surmaminen ja uskosta luopuminen. Se epäilemättä on tämän päivän monissa sodissa meneillään oleva prosessi. Vaikuttaa siltä kuin kysessä olisi tuhoisa harhaoppi.

      Miksi ylipäänsä tarvitaan mitään Antikristustakaan? Raamatun mukaan haureuden ja valojen takia. Mutta tosiasia on, että mikään Antikristus ei kykene haureutta edes rankaisemaan ja poistamaan. Jos Napoleon oli yksi Antikristus niin jo 1830-luvulla esim. Suomessa suuri osa lapista syntyi avioliiton ulkopuolella.

      Vaikuttaa kuin monet raamatuun ja islamiin littyvät opit olisivat vain suuria harhaoppeja, joiden tarkoitus on tuhota kansoja Luciferin alttarille. Jeesus sanoi eläkää päivä kerrallaan murhetimatta mitään huomisesta!!!! Monet Paavalinkin opit näyttävät kerrassaa epäilyttäviltä. Bhagavadgita teoksesssa kehotetaankin kaikkia luopumaan kaikista uskonnoista sillä ne ovat vain ihmisiä matkimalla ja tarkkailemalla ja vakoilemalla saatuja järjenvastaisia tuhokoneistoja.

    • The moon is split

      Koraani 54:1
      "Hetki lähestyy ja kuu jakaantuu"

      • alfa123om2222

    • asdfghijkl

      Jenkit menivät shokkitilaan syyskuun 11.pv vvvv. Sellaisia kannattaa kunnioittaa ja kohdela hyvin!

    • näkymä.

      Näin taivaalla erikoisen pilvinäyn. Ajattelin ensin tornipilvien olevan ukkospilviä. Selkeästi eri muotoisia olivat. Rupesin sitten niitä seuraamaan

      Ajattelin isoa pilven massaa Venäjäksi. Siitä lähti utuista pitkää töyhtyöä kohti Usaksi ajatelmaani pilvimuodostelmaa, mikä näytti ihan kauniilta pitkähiuksiselta naiselta muodoltaa. Venäjä oli vasemmalta vastassa Usata.
      Mutta sitten tapahtui, että kaunis naismassa, Usa, seuraavassa ajatelmassani jo hyökkäsikin takaapäin Venäjän pilvimassaan. Ja siinä pilvirykelmässä Venäjä oli todellakin suuntautunut Euroopan suunnasta kohti Usata. Pilvestä nimittäin muodostui selkeästi karhun pää kohti Eurooppaa. Karhu ei ollut varautunut ottamaan hyökkäystä vastaan takaa päin, koska sen pää katsoi eurooppaan. Usan pilvimassa syöksi takaa päin, johon Venäjä vastasi. Sitten näin, että Usan pilvimassa pieneni ja siitä tuli ikään kuin suu ammollaan oleva pedon pää, josta selkeästi hampaita työntyi esiin. Venäjästä tuli myös kummallinen massa, jossa myös hampaita tai kraatereiden tynkiä.

    • sunnuntai

      Aikamoinen pilvinäky ollut. En yhtään epäile etteikö tuo näky voi toteutuakin. Eikös vähän tuollaista profetiaa ole olemassakin. Elämme kyllä hurjia aikoja.

      • näkymä.

        Kun minä itsekseni aloin ajatella pilville ikään kuin valtioita ja maita ja perään tuli toiset pilvet, joille taas valtiot annoin mieleeni. Minä ihmettelin siitä niitä ajatuksia ja sitä, että todellakin pilven päämöhkäle muistutti karhun päätä suuntautuneena vasemmalle eli länteen ja että se takaapäin hyökännyt - sen jälkeen hävisi ne ensimmäiset muodot ja tuli ne eriskummalliset pienemmät möhkäleet.


    • klpo

      Vain Jeesukseen uskomalla voi pelastua UudenTestamentin mukaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7152
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      88
      5341
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3420
    Aihe