Ilmastonmuutosta herätellään henkiin

lisäveroihin. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288699694133.html
Suomessa on niin_helvetin hyväuskoista porukkaa että taas meitä kustaan_linssiin ja sit jos ei mikään muu auta niin värvätään joku entinen presidentti lentelemään ympäri maailmaa yksityisjumbolla että alammaiset ymmärtäisivät asian tärkeyden mutta ei sen törkeyttä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomalaiset ovat geneettisesti heikkoälyistä porukkaa, joita voi kusettaa aivan miten haluaa.

Äänestä

Me ollaan ihan liian kilttejä ja hyväuskoisia pohjimmiltamme.

Toki esim. media vaikuttaa mielialoihin luomalla mitä hirveimpiä uhkakuvia ja peloittelua.

Olisiko myös ns. "herran pelko" kyseessä? Meinaan et tässä maassa on sellainen byrokratia ja korruptio, et alta pois.

Suomessa riennetään toteuttamaan eu-direktiiveista lakeja, vaikka ne ovat pelkkiä suosituksia tai vain ehdotuksia. Ihan turhaa rahanhaaskausta koko se touhu.

Äänestä

Kuplauuno toimii talonsa tapaan nollaenergialla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


valmistautukaa kirjoitti:

lisäveroihin. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288699694133.html
Suomessa on niin_helvetin hyväuskoista porukkaa että taas meitä kustaan_linssiin ja sit jos ei mikään muu auta niin värvätään joku entinen presidentti lentelemään ympäri maailmaa yksityisjumbolla että alammaiset ymmärtäisivät asian tärkeyden mutta ei sen törkeyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu