Schumacher siirretty kuntoutukseen??

Voiko yli puolen vuoden koomasta ja vakavasta aivovauriosta vielä kuntoutua?
459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Demareilla ei siis peli vielä menetetty?

Äänestä

Schumacher ei ole tavallinen ihminen, vaan 7. kertainen maailmanmestari, joka on liki jumalaolento ylivertaisine ominaisuuksineen ja tahdon voimineen.

Äänestä

Onhan ihmisiä herännyt yli 10 vuodenkin koomasta, mutta lihasten kuntoutuminen jo vaikeaa. Tuo siirto ei merkkaa mitään, ei vaan tarvitse tehohoitoa ja yhtä hyvin voi olla siirretty pois kun ei uskota enää toipumiseen. Varmaan yrittävät kuitenkin koko ajan herätellä ja pitää lihakset ja nivelet toimivina.

Äänestä
  • Kroonikko-osastolle terminaalihoitoon, kaunistelematta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hä? kirjoitti:

Voiko yli puolen vuoden koomasta ja vakavasta aivovauriosta vielä kuntoutua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu