JIHAD - PYHÄ SOTA MUSLIMEILLA

Mikäli mediaa uskomme- Tappavat toisiaan jatkuvasti. Sisällissota Irakissa, Egyptissä, Etelä - Sudanissa ym. Jokapäiväisiä otsikoita uutisissa.
Rahat aseisiin, räjähteisiin ja raketteihin ja sitten irakinmuslimi kristittyjen sivustolle kehumaan, kuinka eappi auttaa.
Kyllä se auttaa. mutta miksi? Terrorismin tukemista on sellainen auttaminen.
Mitä tekee se teijjän lössi nyt?
9156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mikä keppulalössi.

Äänestä

Mitä mieltä on lössi?

Äänestä

Häh?

Äänestä

oikea pyhä sota on käynnissä taivaan ja maan välillä koko ajan, te vain ette näe sitä, sokeat

Äänestä

Ulkomaanuutisten laajan Jukka Huuskon laatiman artikkelin samainen HS otsikoi näin: ”Jihadistanin voittokulku on ollut verinen. Ääri-islamilaisen Isis-järjestön väkivalta uhkaa koko alueen vakautta.”

Huusko kirjoittaa, että Isis-jihadistien nettisuvuilla oleva videoelokuva julistaa pelkistettyä sanomaa:

”Parrakas miesjoukko seisoo passit kourassa mustien islamistilippujen edessä. Yksi miehistä huutaa mikrofoniin. ’Vannon kaikkivaltiaan Jumalan nimeen, että puhdistamme Arabian niemimaan saastasta! Valloitamme Jerusalemin, oi juutalaiset! Me Iisakin lapset valtaamme Rooman ja Andalusian ylistetyn Jumalan luvalla!’ Kamera zoomaa passeihin. Kansien perusteella ne näyttävät olevan useasta eri maasta. ’Tässä passinne, tyrannit kaikkialla! Vannomme Jumalan nimeen, että olemme muslimeja!’ mikrofonimies jatkaa sapeli toisessa kädessään. Miehet repivät passinsa ja polkevat ne maahan.”

Marssijärjestys on selvä ja se lausutaan julki mahdollisimman avoimesti: uskossaan harhautuneet muslimit pannaan järjestykseen, Israel tuhotaan ja ”Rooma ja Andalusia vallataan” eli Eurooppa ja USA – kristikunta – käännytetään islamiin ja/tai joka tapauksessa alistetaan islamin vallan ja sharia-lain alaisuuteen.

Taustalla on vanha islamilainen vakaumus siitä, että koko maailma kuuluu islamille ja Allahille. Siksi Isis-järjestön propagandavideossa uhkaillaan ”tyranneja kaikkialla” ja poljetaan eri maiden passit maahan. Islamistilla ei ole muuta isänmaata kuin islamin maailmanlaaja uskonyhteisö sharia-lain alaisuudessa.

http://www.patmos.fi/blogi/kirjoitukset/568/jihadistisen_islamistiterrorismin_uhka_kasvaa_entisestaan

Äänestä

Mihin KooTeeÄs on kadonnut?

Äänestä

Iraniin tappelemaan palestiinan ja eappin puolesta. Niin ja homojen puolesta ja sukupuolineutraalin avioliiton puolesta ja Hamasin puolesta ja Plo:n puolesta jne...

Äänestä

Tässä muita vaihtoehtoja muuttajalle.

Koska kts muuttaa???
totuusvoittaaaina
22.5.2014 00:14

Sille olisi Porvoossa oikein nimikko lähiö "palestiina" missä on meno kuin terroristien hallitsemalla alueella
https://www.google.fi/maps/place/Gammelbacka/@60.373418,25.641425,374m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x4691f675ee2b36e9:0x32d3996ef7444f77?hl=fi
Jani.
8.6.2014 23:29
2
Sulje
Mökkimme lähellä oli paikka nimeltä Vittumaisenoja, sinne se vois muuttaa.

Äänestä

Semmosta nyt vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä häh? kirjoitti:

Mikäli mediaa uskomme- Tappavat toisiaan jatkuvasti. Sisällissota Irakissa, Egyptissä, Etelä - Sudanissa ym. Jokapäiväisiä otsikoita uutisissa.
Rahat aseisiin, räjähteisiin ja raketteihin ja sitten irakinmuslimi kristittyjen sivustolle kehumaan, kuinka eappi auttaa.
Kyllä se auttaa. mutta miksi? Terrorismin tukemista on sellainen auttaminen.
Mitä tekee se teijjän lössi nyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu