Kupla puhkeaa jo vuoden sisällä. Stubbin valinta todistaa sen

Sitten saa nauraa, kun toopet tajuavat, että koko skeida lentää silmille. Sen jälkeen ihmetellään, että miten on voitu olla niin tyhmiä.
Stuppikullin valinta vain kristallisoi kaiken tämän viime vuosien hulluuden Suomen politiikassa ja taloudessa.

Tehkääpä työöööötääää!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niinpä,jääkö muuta tehtävää kuin minimoi tuhot, vai keikaileeko naisväelle..

Äänestä
  • nyt ois opposition paikka,tehdä todellista uudistumista näihin raameihin lue suomen rajojen sisällä..jos äänestäjä vakuuttuu aidosta osaamisesta ja pitävistä uudistus lupaujsista,kansalla ei paljon vaihtoehtoja muuta kuin äänestää oppositiota tahi passivoitua kokonaan..

    Äänestä

Eipä niillä kommaripaskiaisilla ole sen parempaa suunnitelmaa Suomen talouden kuntoon saattamiseksi. Katsokaa miten Pohjois-Korea räpiköi nälkäkuoleman partaalla.

Tosiasia on että ainoastaan menestyvät yritykset takaavat riittävän elintason suomalaisille. Se tarkoittaa että kusipäiset ay-pomot on pantava ruotuun vaikka voimatoimin jotta nuo siat eivät terrorisoi yritysten toimintaa.

Parasta olisi jos kommunistit ja muut mielisairaat karkotettaisiin Suomesta maanpettureina kun ei noista ole kunnon suomalaisille mitään hyötyä.

Äänestä
  • jos uskoisin työnantajan oikeuden mukaisuuteen ja moraaliin ..mutta 3 yksityisen työnantajan leivissä näytti ihan muuta..minä tein sovitut duunit,palkkaa sai hakea uhkailemalla oikeusasteellatoinen yritys oli varaton,ei palkkaa ollenkaan maksettu,kolmas huijasi mun palkan kootuin selityksin,en ollut järjestäytynyt vaan villi ja lapsenuskoinen suomityönantajan rehellisyyteen eli en voi olla edellisen viestintuojan kanssa samaa mieltä.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sohvaperuna kirjoitti:

Sitten saa nauraa, kun toopet tajuavat, että koko skeida lentää silmille. Sen jälkeen ihmetellään, että miten on voitu olla niin tyhmiä.
Stuppikullin valinta vain kristallisoi kaiken tämän viime vuosien hulluuden Suomen politiikassa ja taloudessa.

Tehkääpä työöööötääää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu