Tervehdys.
Sivari olisi aloituksessa, mutta tähän kysymykseen en ole saanut vielä kunnollista vastausta. Eli saako viikonloppuisin ruokarahaa? Päivärahan saa. Työpaikka tarjoaa yhden ruuan arkisin päiväraha. Asun vanhempien luona.
Ruokaraha viikonloppuisin??
9
771
Vastaukset 9
- sivari_123
Et saa ruokarahaa viikonlopuilta. Jos asuisit työpaikan osoittamassa kämpässä niin juttu olisi toisin.
- sivari5
Jos vanhempiesi kämppä on se osoite joka lukee papereissa, niin saat ruokarahan myös viikonlopuilta.
- sivari94
sivari5 kirjoitti:
Jos vanhempiesi kämppä on se osoite joka lukee papereissa, niin saat ruokarahan myös viikonlopuilta.
Tämä. Asun vanhemmilla niinkuin paperiin kirjoitettiin ja ruokarahat tippuvat myös viikonllopulta
- 1234123544321
saako sivari käydä viikonloppusin töissä? siitä sais kivasti lisätienestiä :)
- Kuinka onnistaa
Mitens lapinjärvellä naiset. Paljonko on naisia. meinaan että kuinka on mahdollista saada solmittua naiskontakteja.
- jaa että naisia? Hah
Taitaa olla aika lailla sumussa se asia, että Lapinjärvellä ei juuri naisia koulutella. Inttiin kyllä menee naisia vapaaehtoisinakin, mutta mitähän Lapinjärven oppia naiset vapaaehtoisesti kaipaisivat?
Jaa naisia sivarille? Paikalliset naaraat ainakin osaavat kiertää koko keskuksen kaukaa.
Taitaa jäädä naarastason kliimaksit enemmän lomille ja sivarille jo ennestäänkin tutun serkusseksin tasolle. Enimmäkseenhän sivari kyllä jää ilman. - Ei y,,ärrä
jaa että naisia? Hah kirjoitti:
Taitaa olla aika lailla sumussa se asia, että Lapinjärvellä ei juuri naisia koulutella. Inttiin kyllä menee naisia vapaaehtoisinakin, mutta mitähän Lapinjärven oppia naiset vapaaehtoisesti kaipaisivat?
Jaa naisia sivarille? Paikalliset naaraat ainakin osaavat kiertää koko keskuksen kaukaa.
Taitaa jäädä naarastason kliimaksit enemmän lomille ja sivarille jo ennestäänkin tutun serkusseksin tasolle. Enimmäkseenhän sivari kyllä jää ilman.Miksi naiset menisivät orjatyöhön vapaaehtoisesti vuoden ajaksi?
En y,,ärrä
- Reiska_25
Et sä mitään rahaa saa. Vittuako iniset siinä.
- Vitun_vässykät
Reiskalla ottaa jokin asia pattiin. Mikä?
Siitä puhe, mistä puute?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3881589Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan841071Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.94942Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä63859Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49768Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43765- 60730
- 121725
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10688- 39669
- 57636
- 50626
- 45567
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 33555
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33548Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48535Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain85508- 82497
- 49493