-77 5.0l letukasta on poistettu maakaasukäyttöisyys. Onko kaasukäyttöisyys saattanut aiheuttaa koneelle jotain erityistä hallaa ja mitä poiston yhteydessä olisi koneelle pitänyt tehdä, että toimii taas pelkällä bensalla oikein?
Tuleeko ko. poistoprojektiin liittyen muuta mieleen??
Maakaasun käytön poisto
2
191
Vastaukset
- säädöt kohdalleen
Se on pysynyt vaan puhtaana maakasulla, nyt kun on siirrytty takas bensaan alkaa karstoittuminen ja paskan kertyminen koneen sisälle.
- Ihan kaasuissa
Eipä ole syytä huoleen ja jos mahdollista pistä kaasut takaisin niin ajaminen melkoisesti edullisempaa kuin bentsiinillä.
Olihan noita mm Aspeneita aikoinaan jotka täällä nestekaasukäyttöisiä,sitä en tiedä olivatko maahantuojan muuttamia vaiko ihan tehdastekoisia muunnoksia?
Myöskin sireenikäytössä "kylmän sodan"aikoihin Jenkeissä oli talojen katoilla isoja sireeneitä nestekaasukäyttöisinä ja koneina Chrysler early Hemejä jotka antoivat sireenin pyöritämiseen voiman sireeni äänen joka kantoi 50km Itäystävän vierailun varalta....Samanmoinen olisi tarpeen täälläkin kun 4t kestää saada Hornetti ilmaan ja tositapauksessa ei olisi enää koneita-kenttääkään jäljellä tunninkaan perästä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753445Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1101770Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2481466- 741356
- 661245
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991107Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:521099- 631001
- 22937
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35883