Tuleeko eduskuntataloon panohuoneita ?

Kuten europarlamentissa on pikku koppeja suihkulla. Putkiremontti on 270 miljoonaa sovittu - Lasten sairaalaan odotellaan lahjoituksia.
650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikös lastensairaalan keräys ole jo tuottanut 30 euroskaa ? Ja rakentaminen alkaa syksyllä ?

Äänestä

Ei tule pano koppeja. Eduskunnassa on joka talossa oma saunaosasto ja siellä voi paneskella. Toki naistenpuoli ja miestenpuoli erikseen, sehän ei oo koskaan missään haitannut.

Se miksi lastensairaalaan EI OLE rahaa, johtuu KYVYTTÖMISTÄ päättäjistä tässä maassa. Nimet vaihtuu, mut muutosta ei vaan tule. Kekkonen oli viimeinen maan hallitsia, joka osas käyttää valtaa oikeen.

Mutta, osa kansanedustajista käyttää varmuudella talon ulkopuolisia seksuaali palveluita, sekä mies et nais edustajista. Se on tilastollinen totuus.

Äänestä

Ei tarvitte visiin sitten naida perustuslakipöydällä, josta puhemies Mikko mainitsi. Ei sen puoleen kyllä Suomen perustuslakipöydällä on noin kuvaannollisesti naitu ihan riittävästi, sen tason vahinko ja kallis sotku tuo EU on Suomelle. Nytkin suma vaan seisoo, yhtään irtiottoa et saa tehdä EU-rintamassa. Velka vaan kasvaa.

Äänestä
  • Hintitkin tarvitsee jonkun yhteisen kopin, jossa sitten sorvata toista hinttii
    peräaukkoon... Nii ja pari kammarii Lebsoillekkii...

    Äänestä

  • Hinteille ja Lesboille! kirjoitti:

    Hintitkin tarvitsee jonkun yhteisen kopin, jossa sitten sorvata toista hinttii
    peräaukkoon... Nii ja pari kammarii Lebsoillekkii...

    Onko Hesassa muuta, kuin WWW? Kerro.

    Äänestä

?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hämmästyksen vallass kirjoitti:

Kuten europarlamentissa on pikku koppeja suihkulla. Putkiremontti on 270 miljoonaa sovittu - Lasten sairaalaan odotellaan lahjoituksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu