SJK antoi fudut espanjalaisille

Näkyy olevan uutinen, jonka mukaan SJK on antanut potkut espanjalaisille (kolmelle) pelaajilleen sopimusrikkomusten vuoksi. Onko tietoa, millaiseen rikkomukseen Manolitot ovat syyllistyneet ja millaisia pelaajia hyö olivat? Onko menetys joukkueelle suurikin?
10598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Villi veikkaus: Olisivatko rokkitupakkaa poltelleet?

E-P on niin takapajula, että tuosta voitaisiin vetää herne nenään. Olisiko muita veikkauksia?

Äänestä

Outoa, että lehti - niin Ilkka kuin Hesari - kertoo vain, että sopimusta rikottu. Olisi vähintään paikallaan kertoa sopimusrikkomuksen sisältö. Kerrotaan rattijuopumustapauksissa promillet, sukupuoli ja paikkakunta, mistä rattijuoppo on. Vähän sama jos säätiedotus sanoisi vain, että huomenna sataa.

Äänestä
  • siinä katkes voittoputki. Toisaalta nyt saattaisi edes yksi oman kylän poika päästä edes varalle.

    Äänestä

  • Ei voi kertoa. Sponsseilta menöö maine. Seuralla niin väliä, eikö se vahva mies uhitellut suuntaan ja toiseen halleista ja muista?
    Sitä se teettää kun suurella rahalla (hah!) lähdetään väkisin lakeurelle pukkaamaan maailman suurimman lajin menestysjoukkuetta. Ei kiinnostanut kovia suomalaispelaajia, otetiin jotain kv. vahvistuksia sarjasta ö. Hype loppuu kesken kauren.
    Olé!

    Äänestä

Ei kai tässä nyt pirä heti ruveta vahingoniloiseksi ja maalaamaan piruja seinille.

Äänestä
  • Olivat varastaneet. Veivät tutin jonkun suusta.

    Äänestä

Ovat syyllistyneet varkauteen. Sitä en vielä tiedä ovatko vieneet tutin jonkun suusta vai ferrarin pihasta. Ehkä molemmat. Kolmikon peliesitykset ovat olleet tällä kaudella suuri pettymys, joten SJK:lle lienee helpotus päästä noista herroista eroon. Eihän tänne kannata roudata espanjasta kakkosdivari tasoisia kavereita.

Äänestä

anttilasta vieneet tikkarin mieheen

Äänestä

Taitaapi olla palkat heikot SJK:lla jos jotuuu varastelemaan jne....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helge ja Kaitsu kirjoitti:

Näkyy olevan uutinen, jonka mukaan SJK on antanut potkut espanjalaisille (kolmelle) pelaajilleen sopimusrikkomusten vuoksi. Onko tietoa, millaiseen rikkomukseen Manolitot ovat syyllistyneet ja millaisia pelaajia hyö olivat? Onko menetys joukkueelle suurikin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu