JOKO ON OKSENNUS POSKESSA HERÄTTY TIES MISTÄ? JOKO ON SILMÄ MUSTANA? JOKO MUISTI MENI? JA RAHAT?
TAAS ON TURMIOLAN TOMMIT LIIKKEELLÄ KUN ON KINKERIPÄIVÄ.
KALJAA JA VIINAA KUULUU VETÄÄ VAIKKA EI HUVITTAISIKAAN, KAIKKIHAN SUOMESSA JUOVAT LAPSESTA VAARIIN ASTI.
KAIKKIEN KUULUU OLLA KÄNNISSÄ JA SÖNKÖTTÄÄ SEKAVIA SEKÄ YRJÖTÄ LOPPUYÖSTÄ SISÄLMYKSET PELLOLLE. TÄTÄ SE ON TÄSSÄ MAASSA NIMELTÄ SUOMI, MISSÄ VIINA VIE MIESTÄ JA NAISTA.
SUNNUNTAINA SITTEN TAAS TIEDETÄÄN KUINKA MONI ON HENKENSÄ MENETTÄNYT VENEILYSSÄ JA KOSSUA PÄÄSSÄ.
TAAS ON TURMIOLAN TOMMIT LIIKKEELLÄ KUN ON KINKERIPÄIVÄ.
KALJAA JA VIINAA KUULUU VETÄÄ VAIKKA EI HUVITTAISIKAAN, KAIKKIHAN SUOMESSA JUOVAT LAPSESTA VAARIIN ASTI.
KAIKKIEN KUULUU OLLA KÄNNISSÄ JA SÖNKÖTTÄÄ SEKAVIA SEKÄ YRJÖTÄ LOPPUYÖSTÄ SISÄLMYKSET PELLOLLE. TÄTÄ SE ON TÄSSÄ MAASSA NIMELTÄ SUOMI, MISSÄ VIINA VIE MIESTÄ JA NAISTA.
SUNNUNTAINA SITTEN TAAS TIEDETÄÄN KUINKA MONI ON HENKENSÄ MENETTÄNYT VENEILYSSÄ JA KOSSUA PÄÄSSÄ.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Suomessa täällä junttien maassa.
Aion olla juhannuksen selvinpäin. Viimeks olin 2010.
Niin olen itsekin.
Ai viimeks olit selvinpäin vuonna 2010? No onkin jo korkea aika
Kännääminen on vaan niin noloa, paitsi Suomessa. Kosketusarat ja häpeilevät suomalaiset "rentoutuvat" kun vetävät kossua ja sitten saa olla hölmö ja mikään ei hävetä, mikään ei ole enää kallista, kukaan ei saa rauhaa känniääliöltä, kaikki ovat mielestään rohkeita. Ei jumankauta tätä touhua!
Lupaavasti nujuaa, ensimmäiset tölkit kylmää juuri kiskaistiin.
Lenkit grilliin ja kossua palanpaineeksi kun on juhla ja juhannusilta.
Eikä muistella talvisotaa, eikä olla köyhiä tai kipeitä ainakaan vielä
Hakkasn just muijan SAATTANA. Laitoin saunan palamaan, että sain edes jonkin juhannuskokonVITTU. Kohta lähden ampumaan naapurinSAATTANA.
Huumoria saa olla mutta aina pitää muistaa että poliisi-setä/täti voi puuttua jos menee yli, oli joulu tai juhanus.
Totta kai juhannuksena pitää ottaa vähän pontikkaa oikein luvan perästä. Nyt on vasta loivennus ja grillauspöhnä, illalla sitten enemmän ja joku paukku on sitten yömyssy.
Ilman viinaa ei toimi mikään.
Neukkusotilaat hyökkäsivät Suomeen vodkan voimalla ja liittoutuneet tekivät maihinnousun kaljapöhnässä.
Tässä tuodaan soltuille aamukaljoja Normandiaan. http://spitfiresite.com/2012/01/modification-xxx-beer-carrying-spitfires.html
Piti varmistaa, että sitä riittää. Olisivathan saksalaiset voineet juoda kaiken paikallisen pois.
Juopoille menolippu Ryssänmaalle !!!
terveiset Koskenkorvalta taas!
Taas nousuhumala a pukkaa. aamupäivä paranneltiin kaljalla ja nyt kun tuli kirkkaat peliin niin johan alkaa taas rokki soimaan.
Toipuis nyt tuo muija rökityksestä senverran että pystyis veivaamaan tahkoa kun kirves SAATTANA on tylsä kun kivimiehen temmi.
Meinasin nimittäin lähteä selvittämään naapurustoon pari asiaa jotka tuli tässä mieleen. Siellä ne rillaa ja sauhuttelee jotain kasleriaan - mutta ei kauan!